Kalba ir amžius. Vaikų kalba. Paauglių kalba. Vidutinio ir senyvo amžiaus žmonių kalba


Vaiko kalbos raida referatas. Jaunimo santykis su kalba. Kalba sujungia žmones. 2013 lietuviu kalbos 8 potemė kalbos pavyzdys. Kursinis darbas senyvo amziaus zmones. Zmogaus amziaus grupes. Vaiko kalba referatas. Vaikai paaugliai, jaunimas, suaugę žmonės, vidutinio amžiaus, senyvo. Žmogaus amžiau grupės. Senyvo amziaus zmoniu poreikiai.

Filologijos referatas. Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Kalba. Amžius. Amžiaus grupės ir kalbos santykis. Jaunimo kalba. Vaikų kalba. Paauglių kalba. Vidutinio amžiaus žmonių kalba. Senyvo amžiaus žmonių kalba. Išvados. Literatūra.


Darbo aktualumas. Xxi amžius pažymėtas „informacinės visuomenės“ kūrimo procesu. Kiekvieną dieną susiduriame su skirtingais informacijos kiekiais bei jų šaltiniais: radijas, televizija, spauda, šeima, draugai, mokytojai / dėstytojai mus supa 24 valandas per parą ir siekia su mumis užmegzti vienokį ar kitokį kontaktą. Tokioje visuomenėje galime bendrauti nors ir visą parą – kasdien įvairūs informacijos srautai mus pasiekia iš skirtingų šios bendruomenės narių. Vadinasi, savo kalbą formuoja kieme žaidžiantys vaikai, namų darbus ruošiantys paaugliai, darbuose bendraujantys suaugusieji ir kitų amžiaus grupių bei pareigų atstovai norėdami pasidalinti sukaupta patirtimi. Šioje aplinkoje iškyla itin opus klausimas – ar šie, tikrai skirtingų amžiaus grupių žmonės, tą savą kalbą kuria vienodai, kaip jie suvokia juos supančią informaciją ir ją perteikia tai savais žodžiais? Amžiaus vaidmuo kalboje ir jos dėka vykstančioje verbalinėje komunikacijoje yra be galo svarbus: kiekviena karta privalo pritaikyti savo kalbą, kad ji tiktų aplinkai, kuri ją supa. Skirtingais gyvenimo laikotarpiais žmogaus gebėjimai ir poreikiai skiriasi, o kiekviename jų žmogus kalba skirtingai. Todėl galima drąsiai teigti, kad kalba ir amžius yra neatsiejami. Kalba žmones sujungia į visuomenę, bet kartu juos ir išskiria. Ši tema – išsamių tyrimų, visapusiškai parengtų projektų reikalaujanti sritis. Taigi šiame referate trumpai aptarsime kiekvienos amžiaus grupės santykį su kalba, kuris neatsiejamas nuo komunikacijos su kitų amžiaus grupių atstovais.

Darbo objektas. Referato objektas – individo raidos ir jo kalbos santykis. Apžvelgiamos pagrindinės amžiaus grupės: vaikai, paaugliai, suaugusieji ir vyresniojo amžiaus žmonės bei jų kalba.

Darbo tikslas. Šio darbo tikslas – atskleisti konkrečios amžiaus grupės žmonių ir jų kalbos santykį. Siekiama išsiaiškinti, kokiais kalbiniais bruožais pasižymi pagrindinės žmonių amžiaus grupės, taip pat kaip kiekviena jų randa kontaktą tarpusavyje: ar tarp visų grupių atstovų susiklosto vienoda komunikacija ar yra skirtumų, kurie nulemia vienokio ar kitokio susikalbėjimo sėkmingumą. Referate norima apžvelgti skirtingą literatūrą ir pateikti rezultatus – kokios yra kalbos ir amžiaus sąsajos, kaip jos kinta ir nuo ko tai priklauso.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, 2 skyriai, kurių viename aptariami pagrindiniai referate vartojami terminai, kurie reikalingi temai aptarti: tai kalbos sąvoka ir jos ypatybės, bei amžiaus apibrėžtis ir smulkesnė jo grupių klasifikacija.

  • Filologija Referatai
  • 2012 m.
  • Marija
  • 14 puslapių (3260 žodžių)
  • Filologijos referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Kalba ir amžius. Vaikų kalba. Paauglių kalba. Vidutinio ir senyvo amžiaus žmonių kalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalba ir amžius. Vaikų kalba. Paauglių kalba. Vidutinio ir senyvo amžiaus žmonių kalba. (2012 m. Balandžio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/kalba-ir-amzius-vaiku-kalba-paaugliu-kalba-vidutinio-ir-senyvo-amziaus-zmoniu-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:13