Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros - Kalba, 9 potemė


Kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos. Kokia itaka lietuviu kalbai daro kitos kalbos. Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos. 9. kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos. 9.kalba kaip bendravino priemone. Lietuvių kalbos etiketo pokyčiai dėl kitų kalbų įtakos. Kas yra kalbos etiketas. Kitu kalbu itaka lietuviu kalbai. Lietuvių kalba koky poveiki patyrusi yra kitu tautu. Kokią įtaką lietuviu kalbos etiketui daro kitos kalbos.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 9 potemė 10 klasei Kalba 2015 m. Potemė parašyta labai kokybiškai laikantis reikalavimų. Pridedamas planas ir naudota literatūra. Kalba neatsiejama nuo tautos kultūros.
9. Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos.


Kalba – neatsiejama tautiškumo dalis ir bendravimo priemonė. Dar šešiolikto amžiaus pabaigoje Mikalojus Daukša pamokslų rinkinyje „Postilė“ rašė: Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Iš šių žodžių suprantame, kad būtent kalba yra neatsiejama nuo tautos kultūros ir yra tautos išlikimo garantas. Kitaip tariant, kol bus lietuviškai kalbančiųjų, tol gyvuos ir mūsų tauta. Vis dėlto viskas gyvenime keičiasi, ne išimtis ir kalba. Lietuvių kalbą visais laikais veikė užsienio kalbų įtaka, ypač lenkų ir rusų. Tai lėmė įvairios istorinės ir politinės aplinkybės. Vieni pokyčiai kalboje yra teigiami (tai įvairūs skoliniai iš kitų kalbų arba tarptautiniai žodžiai), bet dažniau kalbame apie neigiamą jų įtaką lietuvių kalbai: netaisyklingai išverstus žodžius, įvairų žargoną ir panašiai. Savo kalboje, remiantis pavyzdžiais, norėčiau paanalizuoti, kokią įtaką mūsų kalbos etiketui daro kitos kalbos? Ar ta įtaka nekenkia mūsų tautiniam tapatumui? Ypač atkreipsiu dėmesį į kalbos taisyklingumo ir etiketo problemas.

Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros - Kalba, 9 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/kalba-kaip-bendravimo-priemone-neatsiejama-nuo-tautos-kulturos-kalba-9-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:16