Kalba rašinys


Gimtoji kalba rašinys. Rasinys apie kalba. Kalba bendras meiles rysys rasinys. Kalba bendras meiles ryšys. Mano gimtoji kalba siandien rasinys. Mano gimtoji kalba rasinys. Rasinys apie lietuviu kalba. Kodel gimtoji kalba yra vertybe. Rasiniai apie kalba. Gimtoji kalba vertybe.

Kalba yra bendras meiles ryšys, vienybes motina, pilietiškumo tėvas, valstybes sargas. Kalba yra bendras meilės ryšys. Kalbą žmonės laiko viena didžiausių tautos vertybių, ja didžiuojasi, myli ir puoselėja. Kalba vienija tautą. Galima sakyti, kad kalba padaro mus broliais , patvirtina ir pagilina mūsų buvimą istorijoje ir kultūroje, be kalbos neįmanoma nacionalinė saviraiška ir kūryba. Jos pagalba žmonės susiburia bendram tikslui, įprasmina, išreiškia tautos siekius. Ji yra glaudžiai susijusi ir su žmogaus pilietiškumu. Pirmiausia, čia esu gimusi, čia mano šaknys, ir tikriausiai svarbiausia – kalbu lietuvių kalba. Ji eina greta tokių sąvokų, labai svarbių kiekvienam žmogui, kaip tėvynė, motina, laisvė. O jas viso pasaulio žmonės suvokia kaip pagrindines vertybes. Kalba vienybės motina. Kalbą yra tautos sargas. Kalba yra pilietiškumo tėvas.

Kalba yra bendras meilės ryšys. Kalba vienija tautą. O jas viso pasaulio žmonės suvokia kaip pagrindines vekalba yra vienybės motina. Jos pagalba žmonės susiburia bendram tikslui, įprasmina, išreiškia  tautos siekius. Kuriami įkvepiantys žmones himnai, šūkiai. Seniau žmonės susiburdavo ir giedodavo Lietuviškas giesmes namuose, prie pietų stalo. Minėdami Lietuvai įsimintinas šventes visada giedame šalies himną, kuris tampa įkvepiančiu, užkrečiančiu, suburiančiu tautą elementu. Taigi, prikalba yra tautos sargas. Tačiau ir tauta turi būti kalbos sargas. Spaudos draudimo metais vienas iš pagrindiniu tautos uždavinių buvo išsaugoti kalbą. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Knygnešių darbas buvo plačiai paplitęs visoje Lietuvoje, nors už tai grėsė didelės bausmės. Nežiūrint to, Lietuvos šviesuoliai, pasišventę žmonės, kuriems rūpėjo Lietuvos ateitis, rizikuodami dirbo šį darbą, nes suprato, kokia reikšminga tautai yra kalba.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (371 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kato
  • Kalba rašinys
    10 - 4 balsai (-ų)
Kalba rašinys. (2011 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalba-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:43
×