Kalba yra ryški tapatybės dalis, kuri leidžia mums būti skirtingiems


Manipuliavimas kalba. Kalba manipuliavimo priemone. Kalba kaip manipuliavimo priemonė. Kalba gali buti ir manipuliavimo priemone. Kalba ryski tapatybes dalis. Manipuliavimas kalboje. Lietuviskos tapatybes paieskos rasinys. Kalba gali buti manipuliavimo priemone. Kalba-manipuliavimo priemone. Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė..

Kalba yra ryški tapatybės dalis, kuri leidžia mums būti skirtingiems. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

Dabartinis lietuvių kalbos žodynas pateikia tokį kalbos sąvokos abibūdinimą: „Kalba – tai žodinio minčių reiškimo sistema, praktinis sugebėjimas reikšti žodžiais mintis.“ Tarpukario Lietuvos Resupublikos politiko Antano Smetonos teigimu, kiekviena kalba – tai savitas požiūris į mus supantį begalinį pasaulį. Kuo daugiau kalbų moki, tuo turtingesnę pasaulio įvairovę aprėpi. Tačiau prieš pradedant gilintis į mažai mums pažįstamas kultūras, pirmiausia derėtų atsigręžti į save. Kiekviena tauta šiame pasaulyje pirmiausia išsiskiria savąja kalba. Visos valstybės pradėjo kūrimąsi tik po to, kai suvokė savo tapatybę, buvimą. Tapatybė – tai savęs, savo vertybių bei norų, suvokimas. Tad norėčiau aptarti, ar tikrai kalba yra ryški tapatybės dalis, leidžianti mums būti skirtingiems.

Visų pirma norėčiau pabrėžti, jog kalba – tai tarsi įrankis, kurio pagalba kiekvienas asmuo gali išreikšti savo individualumą. Tačiau egzistuoja ir bendrinė kalba, gebanti apjungti ir savotiškai suvienyti daugybę skirtingų individų . Lietuvių bendrinė kalba susiformavo palyginti vėlai – tik XIX ir XX amžių laikotarpyje. Kalbos pagrindu buvo pasirinkta vakarų aukštaičių kauniškių (kitaip – suvalkiečių) tarmė. Tai tarmė, išlaikiusi gana senovišką garsų sistemą, daug senoviškų morfologinių formų, todėl tik jai turime būti dėkingi, kad mūsų bendrinę kalbą pasaulis laiko senoviškiausia gyva indoeuropiečių kalba. Tačiau nederėtų pamiršti vieno svarbaus fakto: bendrinė lietuvių kalba yra dirbtinis dalykas. Ji reikalinga tam, kad aukštaitis galėtų suprasti žemaitį.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (994 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deividas
  • Kalba yra ryški tapatybės dalis, kuri leidžia mums būti skirtingiems
    10 - 1 balsai (-ų)
Kalba yra ryški tapatybės dalis, kuri leidžia mums būti skirtingiems. (2012 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalba-yra-ryski-tapatybes-dalis-kuri-leidzia-mums-buti-skirtingiems.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:01
×