Kalbėdamas apie Antano Baranausko poeziją Maironis sakė: „be jo gal ir mūsų nebūtų buvę


Baranauskas ir maironis. Maironis ir baranauskas. Antano baranausko kuryba. Antanas baranauskas ir maironis. Antanas baranauskas eilerasciai. Maironis ir antanas baranauskas. Antano baranausko eilėraščiai. Kokia yra ryskiausia eilerascio traku pilis kalbos ypatybe. Baranauskas kokia epocha. Maironis apie baranauska.

18-19 a.Romantizmas – tai paskutinis kulturinis laikotarpis, kuri galima vadinti epocha. Vienas ryskiausiu sios epochos poetu yra Jonas Mačiulis, pasirašinėjęs Maironio slapyvardžiu. Maironis – tautinių atgimimų dainius. Viena stambiausių figūrų lietuvių poezijoje. Jo kūryba žadino laisvės troškimą, meilę gimtajam kraštui. Jo poezija yra išaugusi iš Daukanto, Baranausko, Mickevičiaus tradicijų. Itin didele itaka jam dare A. Baranausko kuryba. Metus studijavęs literatūrą Kijevo universitete, Maironis, atsižvelgdamas į tėvų norą, įstojo į Kauno dvasinę seminariją, kur tuo metu lietuviu kalba ir literatura tuo metu deste A. Baranauskas. Jaunaji Maironi stipriai ir teigiamai veike “Anyksciu silelis“, taip pat velesnis gilus A. Baranausko susidomejimas lietuviu kalba. To pasekoje Maironio poezijoje budinga kalbos aukstinimas, isreiskiamas atviras jausmingumas, poeto, kaip pranaso, tautos sauklio samprata, gamtos vaizdu, senoves poetizavimas.
Maironiui svarbi poezijos, poeto tema. Eilėraščiuose tarsi klausiama, kas yra kūrybos galia, iš ko ji kyla, kaip ir kiti romantikai, Maironis kėlė kūrėjo vaidmenį, laikė jį labai reikšmingu. Svarbiausi šios temos eilėraščiai „Poezija“, „Taip niekas tavęs nemylės“.
  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • m.
  • 1 puslapis (437 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inga
  • Kalbėdamas apie Antano Baranausko poeziją Maironis sakė: „be jo gal ir mūsų nebūtų buvę
    10 - 1 balsai (-ų)
Kalbėdamas apie Antano Baranausko poeziją Maironis sakė: „be jo gal ir mūsų nebūtų buvę. (2012 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbedamas-apie-antano-baranausko-poezija-maironis-sake-be-jo-gal-ir-musu-nebutu-buve.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:41
×