Kalbėjimas apie Tėvų ir vaikų santykius lietuvių literatūroje


Kokie tėvų ir vaikų santykiai atskleidžiami lietuvių literatūroje ? Savo mintis pagrįskite konkrečiais pavyzdžiais. J. Biliūnas. Š. Ragana., J. Aputis.


Tėvai – mylimi ir gerbiami žmonės. Tėvai auklėja mus nuo pat gimimo, iki tol kol išeiname į pasaulį, jau suaugę ir pasiruoše savo gyvenimui. Vaikai tėvams yra jų didžiausias turtas ir parama. Tėvų ir vaikų santykiai – įvairias literatūros kryptis atstovaujančių ir įvairių epochų rašytojų nagrinėjama tema. Kiekvienas kūrėjas akcentuoja vis kitus aspektus, problemas, perteikia savitą požiūrį. Šiandien aš norėčiau aptarti kokie yra tėvų ir vaikų santykiai Jono Biliūno novelėje ,,Ubagas“, Šatrijos Raganos apysakoje ,,Sename dvare“ ir Juozo Apučio novelėje ,,Vakarėjant gražios dobilienos“.

Taip pat artimi tėvų ir vaikų santykiai yra vaizduojami Juozo Apučio novelėje ,,Vakarėjant gražios dobilienos“. Juozas Aputis – žymiausias Lietuvos XX a. antrosios pusės moderniosios psichologinės novelės ir apysakos kūrėjas. Novelėje ,,Vakarėjant gražios dobilienos“ mes matome du pagrindinius veikėjus : ligotą, silpną tėvą ir anksti užaugusi, rūpestingą, bei stiprų sūnų. Sūnus labai myli savo tėvą, rūpinas juo, pasiruošęs viską dėl jo padaryti: sutaiso vežimą, kad kuo mažiau trankytų ir tėvui mažiau skaudėtų, ambulatorijoje pamatęs didelę eilę, prasigrūsta pro visus šiuos žmones, kad tik priimtų tėvą anksčiau ir jam nereikėtų ilgai laukti. Ši novelė yra visiškai priešinga novelei ,,Ubagas“ , kur ligotas ir senas tėvas tampa nereikalingas – čia vaikas galvoja tik apie tai, kaip padaryti, kad tėvui būtų geriau.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (918 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Henreta
  • Kalbėjimas apie Tėvų ir vaikų santykius lietuvių literatūroje
    8 - 2 balsai (-ų)
Kalbėjimas apie Tėvų ir vaikų santykius lietuvių literatūroje. (2018 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbejimas-apie-tevu-ir-vaiku-santykius-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 03:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo