Kalbėjimas - Kurį lietuvių kultūros reiškinį: literatūrą, kiną, teatrą ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe


Kalbėjimas - Kurį lietuvių kultūros reiškinį literatūrą, kiną, teatrą ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe.


Lietuvių tautos didžiausia kultūrinė vertybė – literatūra. Juk literatūros kūriniai jungia kartas ir saugo tautos kultūrinį vientisumą, teigia pagrindus tautos tapatybei.

E.M. Arnto mintis. (Dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi)

Mikalojus Daukša teigia, kad tik išlaikydamos kalbą gyvuoja tautos.

Literatūra yra vertinga ne tik todėl, kad liudija apie praeities kultūrą, bet ir yra jungtis, jungianti praeities kartas, su dabarties.

Terminų žodyne yra rašoma, jog vertybė – tai specifiškos mus supančio pasaulio objektų ir reikšmių charakteristikos, turinčios teigiamą reikšmę žmogui, kolektyvui, visuomenei. Manau, viena didžiausių lietuvių tautos kultūros vertybių galima laikyti literatūrą. Juk ji – savotiškas tautos dvasinės raidos dokumentas, kuriame galime atpažintį savo praeitį, pamatyti tautinės kultūros brendimą, visuomenei svarbias tiesas, o žymieji literatūros kūriniai jungia kartas ir saugo tautos kultūrinį vientisumą, kuria pagrindus tautos tapatybei.

Kaip jau minėjau, literatūra yra itin svarbi vertybė, nes tai būdas suvokti tautos kultūrinį brandumą. Šitai įrodo pirmosios lietuviškos knygos reikšmė, svarba paprastam žmogui.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (729 žodžiai)
  • Mokykla
  • Antanas
  • Kalbėjimas - Kurį lietuvių kultūros reiškinį: literatūrą, kiną, teatrą ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalbėjimas - Kurį lietuvių kultūros reiškinį: literatūrą, kiną, teatrą ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbejimas-kuri-lietuviu-kulturos-reiskini-literatura-kina-teatra-ir-kodel-laikytumete-didziausia-visu-laiku-tautos-kulturine-vertybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:29
×