Kalbėjimas: Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio „Antigonėje“


Kalbėjimas: Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio „Antigonėje“. Kalbėjimo planas.


POTEMĖ (KLAUSIMAS). Kokie tėvų ir vaikų santykiai vyrauja J. Grušo tragikomedijoje ,,Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio ,,Antigonėje“?

Tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“ atskleidžiama didžiausia probema,visus amžius kėlusi konfliktą: tėvų ir vaikų interesų ir vertybių nesuderinamumas.

Sofoklio „Antigonėje“ išryškėja tėvų ir vaikų sprendimų ir požiurių skirtumai, vaikų nuomonės nepaisymas.

Jau nuo neatmenamų laikų buvo kalbama apie tėvų ir vaikų santykius. Pirmaisiais žemės metais vaikai besalygišai buvo priklausomi nuo savo tėvų. Tačiau laikui bėgant, šie santykiai pakito. Tai ypač gerai galime išvysti palygine Sofoklio tagediją „Antigonė“ ir J.Grušo tragikomediją „Meilė, džiazas ir velnias“. Sofoklis- žymus graikų tragikas, gyvenęs V amžiuje prieš Kristų. „Antigonė“ yra populiariausias jo kūrinys, kuriame kalbama apie pagrindinių veikėjų konfliktus, vyraujančius visoje tragedijoje. Vienas iš jų- Kreonto ir jo sūnaus Haimono ginčas. O štai Grušas- Lietuvos dramaturgas, gyvenęs 20amžiuje.“Meilė, džiazas ir velnias“ tragikomedijoje rašytojas svarsto amžinus dalykus, mąsto apie žmogaus gerumą, parodo dažną, šių laikų, tėvų ir vaikų santykių realybę. Todėl mano kalbos tikslas remiantis J.Grušo tragikomedija ,,Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio ,,Antigone“ pristatyti ir aptarti tėvų ir vaikų santykius vyraujančius šiuose kūriniuose.

nuomonės nepaisymas. Haimonas – Kreonto sūnus. Jo sužadėtinė Antigonė nusižengė valdžiai- palaidojo ir apraudojo brolį, nors Kreontas tai buvo uždraudęs. Tačiau Haimonas, nors ir buvo pavaldus tėvo valdžiai, klausydavosi jo žodžio ir visada palaikė tėvą, šį kart nesutiko su tėvo nuomone.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (994 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Andreja
  • Kalbėjimas: Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio „Antigonėje“
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Kalbėjimas: Tėvų ir vaikų santykiai J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“ ir Sofoklio „Antigonėje“. (2018 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbejimas-tevu-ir-vaiku-santykiai-j-gruso-tragikomedijoje-meile-dziazas-ir-velnias-ir-sofoklio-antigoneje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 04:13
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!