Kalbėjimo potemė apie Bibliją


2 potemė 12 klasei 2015 m. Kalba. Literatūros šaltiniai. Kalbėjimo planas. Potemė apie neigiamų reiškinių išsakymą publicistikoje remiantis Biblija ir tautosaka.

2. Šių dienų publicistikoje neigiamas įvairių gyvenimo reiškinių vertinimas dažnai išsakomas ne tiesiogiai, o pasitelkus smulkiosios tautosakos, Biblijos, literatūros kūrinių citatas ar parafrazes. Įvertinkite šį reiškinį. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Būdami civilizuoti ir išsilavinę žmonės mes dažnai viešumoje neskelbiame purvinos tiesios tiesiogiai ir su nepasitenkinimu. Ji yra gražiai, tvarkingai sutvarkoma ir pakreipiama linkme to ,dėl ko norime pasipiktinti. Ir tai daroma tikrai ne dėl to, kad būtų bijoma išsakyti savo nuomonę. Tikriausiai pagrindinė priežastis, dėl ko įvairūs reiškiniai yra vertinami ne tiesiogiai yra ta, jog mes bandome būti ironiški savo ir visos visuomenės atžvilgiu bei paliesti opią žmonijos vietą atsargiu perfrazavimu. Kaip žinome, viskas prasidėjo nuo pradų, kurie sukūrė tuos pačius pirmus nepasitenkinimus vykstančius dėl gyvenimo pakitimų. Pirmoji nuodėmė buvo padaryta pirmųjų pasaulio žmonių. Pirmosios problemos nutiko dar antikos laikais, kai Korinto įsteigėjas Sizifas amžinai riteno akmenį į kalną, o pasiekęs viršūnę vėl pradėdavo iš naujo. Šiandien toks mitas vartojamas apibūdinant daug gyvenimo reiškinių, kurie absurdiški žmonijos atžvilgiu. Įvairūs literatūriniai kūriniai išsako neigiamų įvykių vertinimą ,pasiremdami tautosakos ar Biblijos motyvais. Todėl darosi visiškai nekeista, kad ir šių dienų publicistika paremta tų pačių literatūros kūrinių frazėmis ar parafrazėmis, Biblijos išmintimi ar visiems gerai žinoma tautosaka.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1341 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kalbėjimo potemė apie Bibliją
    10 - 8 balsai (-ų)
Kalbėjimo potemė apie Bibliją. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbejimo-poteme-apie-biblija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 15:29
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo