Kalbėjimo temos ir potemės 2019 m. 10 ir 12 klasei (73)

Kalbėjimo temos 2200+ pavyzdžių. Kalbėjimo potemės 2019 metams 10 klasei ir 12 klasei.

Šiais 2019 metais mokiniai kalbėjimo temą turi pasirinkti patys ir nagrinėti ją per lietuvių kalbos pamokas. Kad būtų lengviau, mūsų duomenų bazėje galite rasti apie 2200+ įvairių kalbėjimų. Dalis iš jų yra profesionaliai parašyti mūsų komandos, o kita dalis yra įkelti autorių - mokinių, kurie savo darbus jau atsiskaitė ir geranoriškai pasidalino savo pupp ir vbe potemėmis su Jumis. Todėl čia galite rasti puikų, jau patikrintą mokytojo, pupp ir vbe pavyzdį bet kokia tema.

Kalbėjimo potemės pavyzdys leis susidaryti nuomonę, suprasti, kaip reikėtų rašyti, koks turi būti išplėstinis kalbėjimo planas, kaip tai darė kiti mokiniai ankstesniais metais.

Parsiųstą darbą naudokite kaip pavyzdį, medžiagą savo darbui parašyti, tai bus sąžininga ir mokytojai bus patenkinti. Linkime sėkmės ruošiant savo kalbą ir mokantis viešai kalbėti :)

Jeigu ieškote potemės konkrečia tema, pasinaudokite paieškos laukeliu žemiau - įveskite pagrindinį temos žodį, pvz. meilė, tėvynė ir tikrai rasite pavyzdžių.

2602 dokumentai
Žmonių santykių grožis lietuvių literatūroje

Žmonių santykių grožis lietuvių ...

Išgirdę žodžių junginį „žmonių santykių grožis“ daugelis nedvejodami pagalvojame apie vyro ir moters meilę. Tačiau įsigilinę į šią frazę galime įžvelgti daugelį ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2016 04 12
Žmonių vertybės lietuvių literatūroje

Žmonių vertybės lietuvių literatūroje. K. Donelaitis. Maironis. Š. Ragana. ...

Vertybės - tai tam tikros moralinės nuostatos, pagal kurias žmonės gyvena, dirba, kuria šeimą ar valstybę. Vertybių svarba žmogaus gyvenime yra ypač didelė. Ateitis ir geras ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2018 04 26
Žodžio laisvės klausimas dabar ir anksčiau Panašumai ir skirtumai Aktualumas

Žodžio laisvės klausimas dabar ir anksčiau. Panašumai ir skirtumai. ...

Žodis - svarbiausia priemonė skleisti idėjas, tikėjima, atradimus taip pat ir nepasitenkinimą, norą imtis kardinalių pokyčių bei perversmų. Šiais laikais, daugelyje pasaulio ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2017 04 02
Žydų geto kasdienybė I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“: kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti žmogumi?

Žydų geto kasdienybė Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“ kokiomis sąlygomis žmogus privalo išlikti ...

Žydų getas – tai izoliuota miesto dalis ar gyvenvietė, kurioje leidžiami gyventi žydai. Gete viskas yra prižiūrima labai atsakingai ir labai grubiai, už menkiausius ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2018 10 01
Žymiausi lietuvių kalbos tyrėjai ir ugdytojai Kalba

Žymiausi lietuvių kalbos tyrėjai ir ugdytojai ...

LDK laikais beveik visi Lietuvos valdovai kalbėjo lietuviškai, tačiau, atvirkščiai nei daugelis mano, lietuvių kalbos jie ne ugdė. To meto LDK valdovai, vietoj lietuviško rašto ...

Potemės 2019, 1 puslapis
2017 10 22
Žymiausi XX a. pab. - XXI a. pr. lietuvių kalbininkai

Žymiausi XX a. pab. - XXI a. pr. lietuvių kalbininkai. (Aldonas Pupkis Antanas Smetona ). ...

Kalba tai gyvas, nuolatos kintantis organizmas. Svarbiausia kalbos paskirtis – būti žmonių bendravimo priemone, atlikti komunikacinę funkciją. Kiekvienos tautos kalba yra jos ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2017 04 28
Žymios istorinės asmenybės lietuvių literatūroje

Istorinės asmenybės lietuvių literatūroje. V. Krėvė, Just. Marcinkevičius, J. ...

Istorines asmenybes atpažįstame Lietuvos metraščiuose, kurie byloja apie tautos pastangas karų akivaizdoje išsaugoti valstybės suverenitetą. Tačiau istorijos fiksavimas, XVI a. ...

Potemės 2019, 2 puslapiai
2019 03 29
Žymūs XIX a. lenkų literatūros meno veikalai Lietuvoje

Žymūs XIX. lenkų literatūros meno veikalai Lietuvoje. ...

Lietuvos istorijoje, ypatingai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpiu, ryški lenkų kultūros ir kalbos įtaka. Ištisus šimtmečius abi valstybės puoselėjo tarpusavio ...

Potemės 2019, 12 klasė, 3 puslapiai
2017 01 24
Žymūs žmonės Kauno raj.

Kiekviename krašte, mieste ar miestelyje yra žymių žmonių, kurie svarbūs Lietuvos kultūrai. Ne išimtis ir Kauno rajonas, kuriame aš gyvenu. Iš čia yra kilę nemažai talentingų ...

Kiekviename krašte, mieste ar miestelyje yra žymių žmonių, kurie svarbūs Lietuvos kultūrai. Ne išimtis ir Kauno rajonas, kuriame aš gyvenu. Iš čia yra kilę nemažai ...

Potemės 2019, 1 puslapis
2016 05 25
Расскажите своему сверстнику за границей об известном деятеле культуры Литвы Мотивируйте свой выбор - говоря

Расскажите своему сверстнику за границей об известном деятеле культуры Литвы Мотивируйте свой выбор - ...

Литовская земля богата выдающимися людьми, и среди них Юргис Балтрушайтис – гордость литовского ...

Potemės 2019, 5 puslapiai
2018 03 14

10 dalykų kuriuos privalote žinoti apie kalbėjimo potemes 2018 norėdami gauti gerą įvertinimą

 • 1. Kalbėjimo potemę rašykite patys. Mokytojas puikiai jus pažįsta ir žino kokį kalbėjimą galite parašyti, o kokį ne. Todėl daug geriau yra susirasti pavyzdį ir rašyti kalbą pačiam, nei nešti "profesionalią", kuri nėra jūsų rašyta (tuo labiau, kad mokytojas jau gali būti matęs tokią kalbą pas kitą mokinį).
 • 2. Rinkitės kalbėjimo temą, kurią suprantate ir kuri yra artima jums pagal pomėgius ir interesus. Kokios geriausios kalbėjimo temos? Geriau pasirinkti paprastesnę kalbą, apie kurią pačiam įdomu kalbėti, nei sudėtingą ar tą, kurią renkasi visi. Įdomų kalbėjimą lengviau atsiminti ir paprasčiau kalbėti.
 • 3. Naudokite pavyzdžius. Mūsų puslapyje galite rasti 1900+ kalbėjimo potemes - jų pavyzdžius visomis temomis. Susiraskite sau tinkamą ir naudokite kaip pavyzdį rašant savo darbą. Tai bus žymiai lengviau ir sąžininga.
 • 4. Rašykite ir kalbėkite paprastai. Kuo kalbėjimas paprastesnis, tuo jį lengviau kalbėti. Paprastas nereiškia prastas! Genialu tai kas paprasta. Todėl venkite sudėtingų literatūrinių žodžių, išsireiškimų - juos sunku prisiminti. Parenkite paprastą ir lengvą kalbą jums įdomia tema.
 • 5. Parenkite kalbėjimo planą ir šaltinius. Jie yra privalomi, todėl suraskite plano pavyzdį ir nesunkiai parašysite planą pagal savo temą (parsisiųskite potemės pavyzdį iš mokslobaze.lt ir plano pavyzdį atsiųsime nemokamai). Šaltiniai - tai tiesiog interneto nuorodos, kurios buvo panaudotos.
 • 6. Kai kalbėjimas jau parašytas svarbu jį išmokti pasakoti. Pasitreniruokite namuose. Pakalbėkite sau prieš veidrodį, savo draugams ar tėvams. Taip priprasite prie savo kalbos ir viešai kalbėti bus drąsiau.
 • 7. Kalbant laikykite tiesią nugarą ir kalbėkite garsiai. Kai žmogus kalba garsiai, parodo, kad jis yra užtikrintas tuo ką sako. Tiesi nugara leidžia išlaikyti balso tembrą ir teisingą kvėpavimą, dėl ko žmogus atsipalaiduoja ir jaučiasi tvirčiau.
 • 8. Prieš kalbėjimą nusipraskite ir gerai išsimiegokite. Pailsėjus nuotaika būna daug geresnė ir viskas einasi savaime daug geriau. Todėl dieną prieš 10 ar 12 klasės įskaitą geriausia šiek tiek pasportuoti, vėliau išsimaudykite po dušu ir gerai pailsėkite. Tai padės jaustis žvaliai ir pasirodyti geriausiai.
 • 9. Jeigu ima baimė prieš einant kalbėti, tiesiog įsivaizduokite, kad pasakojate savo draugams. Mokytojai tokie pat žmonės, jei atsipalaiduosite ir būsite pasiruošęs kalbą iš anksto, viskas eisis paprastai. Svarbu būti savimi.
 • 10. Pasidalinkite savo kalbėjimu su kitais. Kai išlaikysite kalbėjimą 10 ar 12 klasei, kviečiame įkelti savo potemę ir pasidalinti su kitais. Tai nieko jums nekainuos, o jūsų kalba bus pavyzdys daugeliui žmonių kitais metais :)
 • Padedame mokiniams su kalbėjimo temomis jau 8 metus, todėl tikimės, kad šis trumpas gidas ir kalbėjimo pavyzdžiai PUPP VBE bus naudingi ir leis pasirodyti geriausiai. Norėdami rasti potemės pavyzdį pagal savo temą, pasinaudokite mūsų sumania paieška.
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema