Kalbėtojo vertinimas


Kalbėtojo vertinimas televizijos laidoje.

2.Pagrindinė laidos tema – „Gyvenimas Lietuvoje“ pristatoma trumpai, aiškiai, pateikiant emigracijos pavyzdžių.

3.Laidos problema – Ar vaikai Lietuvoje gyvens geriau? Problema suformuluota aiškiai ir trumpai.

4.Vedėja geba sudominti žiūrovą. Žurnalistė Rūta Janutienė, pagarsėjusi kandžių ir tiesmukiškų tiesų iškapstymų apie pačias juodžiausias šalies dėmes, įžangą neretai pradeda sarkastišku sąmoju, kas, mano manymu, ir pritraukia žiūrovą. Laidą paprastai užbaigia citata ar įdomia fraze.

5.Argumentuojama mažai, naudojantis statistikos duomenų rezultatais bei asmenine patirtimi. Pateikiami svarūs ir aiškus argumentai: „Apie aštuoniasdešimt procentų abiturientų kelia rankas, kada jų klausia: Išvažiuosi? Išvažiuosiu“, „Briuselyje paskaičiavo, kad mūsų liks po keliolikos metų du milijonai“. Vedėja daugiau stengiasi palaikyti „karštą“ diskusiją tarp pašnekovų, užduodama provokuojančius klausimus ar pasisakydama kandžiomis bei tiesmukiškomis frazėmis.

6.Priešininkai savo nuomonę išsako drąsiai ir argumentuotai, nesutinka su laidos vedėjos nuomone. Marija Aušrinė Pavilionienė į vedėjos klausimą „Kodėl šita aplinka tokia nuodinga jiems pasidarė?“ atsako, taip: „Aš nepasakyčiau, kad Lietuvoje yra nuodinga aplinka. Indijoje žmonės gyvena gatvėje, tai atleiskit, Lietuva dar yra turtinga ir yra kas valgyti. Pažiūrėkite į mūsų parduotuves. Ar tarybiniais laikais taip buvo?“ Rūta Janutienė išlieka pakankamai rami, tačiau nevengia ir kandesnių pasisakymų ar ironijos.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (482 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantė
  • Kalbėtojo vertinimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kalbėtojo vertinimas. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbetojo-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:35
×