Kalbininkas Antanas Smetona teigia, kad „per sunkių kalbų nebūna“. Ar reikia lengvinti lietuvių kalbos rašybos taisykles - Kalba, 8 potemė


Lietuviu kalba lengvina. Lietuviu kalbos sunkios rasybos zodziai. Lietuviu kalbos rasybos lengvinimas. Kalbininkas a.smetona teigia kad per sunkiu kalbu nebuna.

Kalbos potemė 10 kl. 2015 m. Kalba. 8 potemė su išplėstiniu planu ir šaltiniais. Potemė apie Antano Smetonos mintį, kad per sunkių kalbų nebūna ir apie lietuvių kalbos gramatikos lengvinimą.
8. Kalbininkas Antanas Smetona teigia, kad „per sunkių kalbų nebūna“. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, ar reikia lengvinti lietuvių kalbos rašybos taisykles ir kodėl.

Šiandieniame pasaulyje vienas iš svarbiausių aspektų, nulemiančių žmogaus paklausą ir galimybes darbo rinkoje yra kalbų žinojimas. Lietuvoje visuose skelbimuose yra pabrėžiama, kad minimaliai žmogus turi puikiai mokėti lietuvių kalbą tiek žodžiu, tiek ir raštu. Tačiau visuomenėje pasigirsta nuomonių, kad lietuvių kalba yra per sunki, joje yra per daug taisyklių, gramatikos „spąstų“ ir panašiai. Visiškai kitokios nuomonės yra kalbininkas Antanas Smetona. Pastarasis teigia, kad „per sunkių kalbų nebūna“ ir kiekvienas lietuvis privalo puikiai mokėti savo kalbą. Savo kalboje pamėginsiu į šią problemą pažvelgti iš arčiau ir pasvarstyti, ar reikia lengvinti lietuvių kalbos rašybos taisykles.

Lietuvių kalba pasižymi savo unikalumu, išskirtinumu. Tai yra viena seniausių kalbų Europoje. Deja tačiau nuolat per televiziją ar internetą girdime pranešimus apie globalizacijos pasekmes. Be jokios abejonės šis neišvengiamas procesas naikina mažesnes tautas ir kultūras. Esu įsitikinusi, kad globalizacija ženkliai pakeičia žmogaus mąstyseną bei suvokimą apie jo tautą, kalbą ir kitus požymius. Kalbininkai yra susirūpinę, kad dvidešimt pirmame amžiuje globalūs pokyčiai gali stipriai paveikti žmonių vertybines nuostatas, supratimą kas yra bendruomenė ir tauta.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1052 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kalbininkas Antanas Smetona teigia, kad „per sunkių kalbų nebūna“. Ar reikia lengvinti lietuvių kalbos rašybos taisykles - Kalba, 8 potemė
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Kalbininkas Antanas Smetona teigia, kad „per sunkių kalbų nebūna“. Ar reikia lengvinti lietuvių kalbos rašybos taisykles - Kalba, 8 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbininkas-antanas-smetona-teigia-kad-per-sunkiu-kalbu-nebuna-ar-reikia-lengvinti-lietuviu-kalbos-rasybos-taisykles-kalba-8-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 13:07
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo