Kalbinis apsisprendimas tautinio atgimimo epochoje XIX a. pab.–XX a. pr. (Šatrijos Ragana ir kt.) - Potemė 12 klasei


Tautinio atgimimo epocha xix a. pab. xx a.. Kalbinis apsisprendimas tautinio atgimimo epohoje šatrijos ragana. Kuo svarbus tautinis apsisprendimas.

Tema: 2. Kalbinis apsisprendimas tautinio atgimimo epochoje XIX a. pab.–XX a. pr. (Šatrijos Ragana ir kt.).

Potemė 12 klasei. 2 temos kalbėjimo pavyzdys. Išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje nagrinėjamas kalbinis apsisprendimas. Geras pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Devyniolikto amžiaus pabaigoje ir dvidešimto pradžioje lietuvių poetai negali sudvasinti daiktiškosios materijos apeidami moralines tiesas. Jie privalo įžvelgti savoje kasdienybėje amžinus žmogiškuosius aspektus, kuriuos suformulavo krikščioniškoji filosofija ir bažnyčia. Lietuvių poetai šiuo laikotarpiu įsipareigojo taip mylimai tėvynei ir tapo svarbiais nepriklausomybės metų (1918-1940m ) balsais. Rašytojai buvo ypatingai atsidavę tėvynei, visomis išgalėmis stengėsi išsaugoti jos identitetą, šlovinti kultūrą bei pačią Lietuvą priespaudos laikotarpiu. Jų balsai buvo svarbūs ne tik to meto žmonėms, bet kalbai bei kultūrai. Kalbinis apsisprendimas ir tėvynės meilė buvo pagrindinė to meto vertybė. Poetai herojiškai kovojo bei savąja kūryba skatino lietuviškumą, jo saugojimą, o tie, kurie buvo susirūpinę tik savo gerove, būdavo satyriškai vaizduojami ( ypatingai tai atsispindi Maironio kūryboje). Autoriai suprato lietuvių kalbos svarbą ir jos grožį.

Nikolajus Gogolis yra sakęs : žodį reikia vertinti, nes tai – didžiausia dovana, kokią mums davė Dievas. Visiškai sutinku su šia mintimi ir manau, kad kiekvienas lietuviškas žodis yra svarbus, reikalingas ne tik valstybei, bet ir kiekvienam žmogui, nes kaip žinia – be žodžio, be kalbos, neegzistuotų ir tauta. Kalbinis apsisprendimas XIX a. pab. XX a. pr. tikrai padėjo išsaugoti lietuvių tautą priespaudos laikotarpiu, gerbdamas ir garbindamas tautą jis suteikė jai išlikimo vilties, iškėlė lietuvių tautą kaip didžiausią vertybę ir padėjo suvokti, kad lietuviškas identitetas yra labai svarbus norint išlikti ne tik žmonėms, bet ir lietuvių kalbai, istorijai bei kultūrai.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1045 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kalbinis apsisprendimas tautinio atgimimo epochoje XIX a. pab.–XX a. pr. (Šatrijos Ragana ir kt.) - Potemė 12 klasei
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalbinis apsisprendimas tautinio atgimimo epochoje XIX a. pab.–XX a. pr. (Šatrijos Ragana ir kt.) - Potemė 12 klasei. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbinis-apsisprendimas-tautinio-atgimimo-epochoje-xix-a-pabxx-a-pr-satrijos-ragana-ir-kt-2016-m-poteme-12-klasei.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:19
×