Kalbinis bendravimas ir sakytinės kalbos ugdymas


Įvadas. Kalbinis bendravimas. Kokiais būdais kalbinis bendravimas ugdomas. Kodėl būtent šie keli būdai. Kas yra sakytinė kalba. Kokia sakytinės kalbos reikšmė. Kaip ugdyti ir skatinti sakytine kalbą. Išvados. Literatūra. Priedai.


Per kalbinius gebėjimus ugdančius žaidimus vaikas natūraliai išmoksta kalbos, kuria istorijas ir jas pasakoja, dainuoja dainas. Komunikuodamas su įvairiais personažais, bendraamžiais, suagusiais vaikas susipažįsta su kalba, ją geriau supranta ir ima vartoti kasdieniniame gyvenime. Kalbėdamas vaikas tobulina kalbos garsų,žodžių tarimų gebėjimus, panaudoja kūno kalbą.

Pedagogas pasakodamas kokį nors vaikams įdomų pasakojimą, atsitikimą iš žmonių, gyvūnų ar buities daiktų, pabrėžia atskirus žodžius, kuriuos skatina įsiminti. Ugdo vaikų klausymasi.

Bendraudamas su aplinkiniais,intuityviai perpranta kalbos taisykles. Kasdienis bendravimas įvairių veiklų metu padeda vaikams ne tik išmokti tarti žodžius ir sudaryti sakinius, bet ir moko bendrauti, pažinti aplinkinį pasaulį.

Tai žodinės kalbos forma, kuri perteikiama žodžiu. Ja mes dėstome savo mintis ir kalbėdami norime, kad klausytojai mus suprastų. Sakytinė kalba skirta, kad galėtumėme išsiaiškinti, įtikinti ir įrodyti.Sakytinė kalba turėtų būti gyvybinga, įtaigi, vaizdinga, skambi ir turtinga.Sakytinei kalbai labai svarbu gera tartis ir taisyklingas kirčiavimas.

1.Kalbinio kvėpavimo mokymas. Labai svarbus yra gebėjimo taisyklingai kvėpuoti kalbant formavimas, mokyti tarti žodžius ir trumpas frazes vienu iškvėpimu.Šiame etape numatoma kiek skiemenų, žodžių, sakinių ir kurioje klasėje mokinys privalo pasakyti vienu iškvėpimu.

2.Balso lavinimas. Šio etapo tikslas - mokyti kalbėti balsu, kiek įmanoma, artimu normaliam.Pagrindiniai reikalavimai: balso stiprumas, balso aukštumas, balso tembras.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1197 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolė
  • Kalbinis bendravimas ir sakytinės kalbos ugdymas
    8 - 1 balsai (-ų)
Kalbinis bendravimas ir sakytinės kalbos ugdymas. (2017 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbinis-bendravimas-ir-sakytines-kalbos-ugdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 16:53
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo