Kalbos analizė


Vilniaus kolegijos verslo vadybos fakulteto. Savo kalbos analizė. Svetimos kalbos analizė.

Kalbos rūšis pagal tikslą - apeliacinė kalba, nes kalbėtojo tikslas – paveikti auditorijos protą, jausmus, mąstymą ir įsitikinimus. Tiesiogiai kreipiamasi į klausytojus, siekiant paveikti jų sąžinę ir orumą, paskatinti juos būti savimi, ir nebijoti kitų žmonių nuomonės. Taip pat suteikiama informacija, kuri parodo kodėl yra blogai būti priklausomu nuo kitų, ir kaip tai gali sutrukdyti laimingam gyvenimui.

Kalbos tikslas kalbėtojo lūpomis: „Paskatinti auditoriją būti savimi“. Kalbos pradžioje aprašoma pačios problemos svarba, pateiktas pavyzdys apie draugą, kuris bijo būti savimi, nes žmonės jį labiau priima kai jis ką nors vaidina. Dėstyme parodoma kodėl yra blogai bijoti kitų žmonių nuomonės, ir kaip tai daro įtaką žmonių gyvenimui, kokie uždari jie tampa, ir gyvenimas nesuteikia jiems džiaugsmo. Tai turėtų paskatinti žmones būti savimi. Pateikiami argumentai, kad kiekvienas žmogus turės savo nuomonė apie mus, bet nei viena nebus netiksli, nes geriausiai mes pažystame save patys. Pabaigoje auditorija skatinama ne tik būti savimi, bet ir pasitikėti savimi ir tuo ką darai, nes visada atsiras žmonių kurie netikės kad mūms ką nors pavyks padaryti.

Ar kalbėtojas naudoja kokią nors techniką? Klausytojų dėmesys nebuvo patrauktas nuo pat pirmų žodžių, nes kalbėtoja nepanaudojo nei vienos technikos. Kalba buvo pradėta teiginiu, kuris nepatraukė dėmesio. Tačiau iškarto po teiginio buvo papasakota svetima istorija apie draugovaidinimą gyvenime, kuri buvo įvykusi ankščiau. Istorijos pasakojimo metu, kalbėtoja sugėbėjo pagauti klausytojų dėmesį. Tačiau vėliau dėmesys buvo prarastas, nes teiginiai apie bendrą pokalbį ir nutylėjimą nebuvo pagrįsti realiu pavyzdžiu.

Kiekvienos kalbos dalyje dėmesys buvo kelis kartus prarandamas ir vėl pagaunamas. Kalbėtojos kalbėjimo tempas nebuvo vienodas, buvo padaromos pauzės, kurios padėjo gražinti dėmesį, tačiau jos ne visada buvo padarytos sąmoningai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1695 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vardas
  • Kalbos analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Kalbos analizė. (2016 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 17:00
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo