Kalbos etiketas: Mandagumo raiška


Įvadas. Kalbos etiketas. Kreipimasis ir prašymas. Dėkojimas. Atsiprašymas. Pasisveikinimas ir atsisveikinimas. Linkėjimai. Užuojautos bei paguodos žodžiai. Mandagumo raiška. Verslo kalbos etiketas. Žodinės kalbos etiketas. Kalbėjimo stilius. Rašytinės kalbos etiketas. Kūno kalba verslo aplinkoje. Išvados. Literatūra.

Šiandieną labai daug yra kalbama apie asmeninį tobulėjimą, sėkmingas savęs pateikimo strategijas, sėkmę versle, gyvenime ir visose kitose srityse. Sukurta ir visuomenei pasiūlyta daugybė naudingų metodų, kaip išmokti sukurti gerą pirmąjį įspūdį ir kaip pateikti save aplinkiniams.

Dažnai informacijos sraute slypi naudingas, gerai žinomas, patikrintas dalykas – etiketas. Išmokę gerai save pristatyti verbaliai – žodžiais, dažnai nuvertiname neverbalinį prisistatymą, subanalindami jį iki teisingos, „sėkmingo žmogaus” stovėsenos. Taigi, etiketas yra labai reikšmingas ir kiekvienas save bei kitus gerbiantis asmuo privalo jį išmanyti. Etiketo normų žinojimas, be išimčių, yra svarbus visiems – įmonės direktoriui, valstybės vadovui, eiliniam darbuotojui ar vairuotojui.

Pagrindinis projekto tikslas yra išsiaiškinti svarbiausius kalbos etiketo reikalavimus, su kuriais dažnai susiduriama kasdieninėje ir oficialioje aplinkoje. Tam, kad pasiekti šį tikslą, iškeliami uždaviniai:

Išsiaiškinti pagrindinius kalbos, bendravimo etiketo reikalavimus.

Aptarti marndagumo suvokimą ir raišką.

Susipažinti su verslo kalbos etiketo standartais.

Žmogus yra visuomeninė būtybė, nuolatos bendraujanti su kitais asmenimis. Visuomenės egzistavimas neįsivaizduojamas be galimybės komunikuoti. Svarbiausia bendravimo priemonė ir išraiška šiuolaikiniame pasaulyje yra kalba.

Viena svarbiausių etiketo dalių yra kalbos etiketas. Kalbos etiketo laikymasis pabrėžia žmogaus asmenybės kultūrą, o nesilaikymas rodo neišsiauklėjimą, visuomenės negerbimą. Vartojant etiketo formules, neužmirštama, kad vienos jų yra iškilmingesnės, reikalaujančios didesnės pagarbos, skirtos vyresnio amžiaus arba aukštesnės visuomninės padėties žmonėms, kitos – neutralios, trečios turi familiarumo atspalvį ir tinka tik bendraujant su artimais , to paties amžiaus ir visuomeninės padėties žmonėmis. Mano nuomone, jei į tai neatsižvelgtume, tai kalbos etiketą daugiau ar mažiau pažeistume.

Dažniausiai į savo amžiaus ar padėties žmogų kreipiamės vardu, pasirinkę šauksmininko formą: Tadai, Brigita, Tomai. Nepakankamai mandagiai nuskambės kreipiniu pasirinktas vardo vardininkas, dažniausiai naudojamas slavų tautų kalbos.

Kai kreipiamės i nepažįstamą arba į vyresnio amžiaus, aukštesnės visuomeninės padėties žmogų, vartojame mandagumo įvardį Jūs, be abejo, plačiai naudojamas hibridinis mandagumo žodis tamsta.

Įprastiniai ir dažniausai vartojami dėkojimo žodžiai yra ačiū ir dėkui. Plačiau vartotinas yra ačiū, galbūt todėl, kad jis yra trumpesnis, skambesnis, tačiau bendrinėje kalboje, juos laikome absoliučiais sinonimais.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2514 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Kalbos etiketas: Mandagumo raiška
    10 - 10 balsai (-ų)
Kalbos etiketas: Mandagumo raiška. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-etiketas-mandagumo-raiska.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 05:24
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!