Kalbos Europos Sąjungoje. Daugiabalsė Europa


Referatas europos kalbos. Kalbos etiketas. Europa ir ju kalbos.

Kalbos svarba. Europos kalbos. Regioninės ir mažumų kalbos. Kalba ir judumas. Skatinimas mokytis kalbų. Daugiakalbystės priemonės. Daugiakalbės europos sąjungos veikla. Būsimi uždaviniai. Papildomai skaitykite.

Panašią sistemą es vertėjai žodžiu taiko versdami žodžiu į visas 23 oficialiąsias kalbas ir iš jų. Pavyzdžiui, suomių kalbėtojo kalba bus verčiama į ribotą „tarpinių“ kalbų skaičių. Slovakų vertėjas žodžiu vieną jų pasirinks kaip pirminę kalbą, todėl nereikės specialistų, galinčių versti žodžiu tiesiogiai iš suomių į slovakų kalbą.

Tokių vertimo būdų, kai verčiama ne į visas ir ne iš visų kalbų, taikymas turi praktinių ir ekonominių privalumų – žinoma, jei laikomasi nustatytų standartų. Todėl vertimo žodžiu ir raštu kokybės kontrolė yra vienas svarbiausių uždavinių.

Per neoficialius susitikimus ir darbo posėdžius vertėjai žodžiu taip pat verčia ne iš visų kalbų ir ne į visas. Kai kuriais atvejais vartojamos tik labiausiai paplitusios es kalbos. Kitais atvejais dalyviai gali kalbėti daugeliu kalbų, bet jų kalba verčiama tik į dvi arba tris labiausiai paplitusias kalbas. Taip siekiama, kad kalbėtojai galėtų nevaržomai reikšti mintis gimtąja arba gerai mokama kalba. Paprastai jie pasyviai moka kurią nors pagrindinę es kalbą tiek, kad galėtų suprasti, apie ką kalbama.

Kasdien europos komisijos ir ministrų tarybos vertimo žodžiu tarnyba turi teikti paslaugas maždaug 60-yje įvairių posėdžių briuselyje arba kitose es vietose. Kai kurie iš šių posėdžių oficialūs – juose verčiama į visas 23 oficialiąsias es kalbas ir iš jų. Tokiam posėdžiui reikia 69 vertėjų žodžiu komandos.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 156 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4180 žodžiai)
  • Antakis123
  • Kalbos Europos Sąjungoje. Daugiabalsė Europa
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalbos Europos Sąjungoje. Daugiabalsė Europa. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-europos-sajungoje-daugiabalse-europa.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:00
×