Kalbos įtakojančios lietuvių kalbą


Kalbos įtakojančios lietuvių kalbą.

Panašiu laiku, kuomet Lietuvoje vyko rusifikacija, smulkios Vokietijos valstybėlės susijungė į antrąją Vokietijos imperiją. Tuomet lietuvių padėtis Mažojoje Lietuvoje pablogėjo. Į Lietuvos Užnemunę atsiųsta nemažai valdininkų, kurie nemokėdami lietuvių kalbos pradėjo ją šalinti iš viešojo lietuvių gyvenimo. Prasidėjo tautinės priespaudos epocha. Vietos lietuvių protestai imperijos vyriausybei prieš vokietinimo akciją liko be atgarsio. 1872 metais lietuvių kalba buvo uždrausta dėstyti mokyklose. 1876 metais Prūsijoje paskelbtas įstatymas , kuriuo vokiečių kalba įteisinta kaip vienintelė valstybinė kalba. Laikui bėgant vokietizacija pasiekė ir Didžiąją Lietuvą. 1915 metais Lietuvoje įsiviešpatavo vokiečiai. Vokiečiai okupavo visą Lietuvą ir joje šeimininkavo griežtomis priemonėmis. Visi laikraščiai buvo uždaryti, leistas vienintelis laikraštis lietuvių kalba “ Dabartis “, tačiau ir jis buvo vokiečių kariuomenės štabo organas. Lietuviams buvo leidžiama laikyti pradines mokyklas. Tačiau jose privalomai mokyta vokiečių kalbos. Taip pat buvo įsteigtos 35 vokiškos mokyklos.

Nors per daugelį amžių mūsų kalba buvo veikiama kitų kalbų, ji sugebėjo išlikti. Ir nors šiomis dienomis svetimos kalbos taip pat veikia mūsų gimtąją, tačiau tai yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas, jo išsimokslinimo lygis. Šiuolaikinėje Lietuvoje nėra verčiama vartoti kitų kalbų, o pagrindinė kalba kuri yra mokoma nuo pat mažų dienų yra lietuvių. Būdama labai archaiška, ji patenkina visus šiuolaikinės Lietuvos visuomenės poreikius. Lietuvių kalba – gražus seno ir naujo derinys, naujoviškais drabužiais apvilkusi senovė. Todėl galime didžiuotis, kad išsaugojome savo kalbą ir iki šiol galime laisvai ją vartoti.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (979 žodžiai)
  • Mokykla
  • Beata
  • Kalbos įtakojančios lietuvių kalbą
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalbos įtakojančios lietuvių kalbą. (2015 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-itakojancios-lietuviu-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 18:58
×