Kalbos kultūra aukštojoje mokykloje


Paskaitų konspektas kalbos kultura. Kalbos kulturos dalykai. Specialybes kalbos kultura paskaitu konspektas. Kalbos kultura, destomi dalykai.

Ilgalaikiai ir trumpalaikiai tikslai. Problema. Grupės analizė. Projekto įgyvendinimo metodai. Biudžetas. Ataskaita. Trumpalaikis tikslas - universitete dėstančių dėstytojų kalbos tobulinimas. Rūpinimasis jų individualios šnekos turtinimu, tobulinimu, tikslingesnių raiškos priemonių atrinkimu ir panaudojimu dėstant paskaitas, bendraujant su studentais. Ilgalaikis tikslas – taisyklingai kalbantys dėstytojai skatins studentus kalbėti taisyklingai. Nelengva su dėstytojais – reikalą gadina ambicijos. Geras specialistas, o jam staiga bus prikišama, kad nemoka kalbos. Juk iš tikrųjų, jeigu specialybės dalykai dėstomi taisyklinga kalba, tada nėra reikalo įsivesti specialią kalbos kultūros discipliną.

Trumpalaikis tikslas - universitete dėstančių dėstytojų kalbos tobulinimas.

Iš tiesų, dėstytojas – autoritetas studentui. Ir daug ko, net nesąmoningai, specialiai nemokomas, studenta rengti specialius kalbos kultūros kursus dėstytojams, ruošti seminarus, skaityti paskaitas, kviesti kalbininkus bei leisti kalbos kultūros patarimų knygutes dėsty1) rengti specialius kalbos kursus dėstytojams. Tik išklausę šiuos kursus ir išlaikę egzaminus dėstytojai galės dirbti su studentais.

2) seminarų ir paskaitų vedimas. Juose dėstytojai galės tobulinti savo kalbą, siūlyti vartotinus savo dalyko terminus, diskutuoti jiems rūpimais kalbos kultūros klausimais.

3) susitikimų su kalbininkais rengimas. Porą kartų į semestrą gali būti rengiami susitikimai su kalbininkais. Dėstytojai galėtų gauti atsakymus į jiems rūpinčius kalbos kultūros klausimus, sužinoti naujausią savo dalyko terminologiją, taisyti nevartotinus terminus.

4) kalbos kultūros patarimų knygelės. Tokia knygelė galėtų būti leidžiama kiekvienam dalykui atskirai. Kiekvienas dėstytojas galėtų pasitikslinti būtent su jo dalyku susijusius terminus.

5) kalbos diena. Šią dieną būtų galima skirti studentų pastaboms apie dėstytojų kalbos kultūrą, išleisti laikraštuką apie danelengva su dėstytojais – reikalą gadina ambicijos. Specialybės dėstytojai su studentais dirba daug – po valandas per savaitę. Jie ir turėtų įkvėpti. Trūksta ir lituanistų iniciatyvos.

Kalba yra neatskiriamas žmogaus palydovas. Ji tartum pagrindinė žmogiškumo ypatybė eina drauge su žmogumi nuo pat jo atsiradimo.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (454 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laimutis
  • Kalbos kultūra aukštojoje mokykloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kalbos kultūra aukštojoje mokykloje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-aukstojoje-mokykloje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:07
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo