Kalbos kultūra kintančių verybių pasaulyje


Kalbos kultūra kintančių vertybių pasaulyje. Literatūra.

Kalba vystosi kartu su laiku ir pasauliu. Šiandien skaitydami K. Donelaičio „Metus“ mes jau nesuprantame daugelio žodžių. Bet kūrinio rašymo metu tai buvo gyva ir suprantama kalba. Kalba auga ir keičiasi kartu su žmogumi ir jo vertybėmis. Kalbos kultūrai įtakos turi ir globalizacija, ir žmonijos politinis bei ekonominis vystymasis.

Šiandieninė pasaulio globalizacija atsispindi ir mūsų, lietuvių, vertybėse ir kalboje. Kaip ir visos kitos kalbos, taip ir lietuvių kalba yra priversta prisitaikyti prie greitai besikeičiančio pasaulio, kintančių vertybių. Plečiantis globalizacijos procesui, lietuvių kalboje taip pat vyksta pasikeitimai: atsiranda arba išnyksta kai kurie žodžiai, angliški žodžiai yra sulietuvinami jiems pridedant lietuviškas galūnes (barbarizmai). Barbarizmai greitai visuomenėje prigyja, nes juos daug paprasčiau naudoti nei lietuviškuosius naujadarus. Pavyzdžiui barbarizmas „bokinti“ jau beveik išstumia žodį „užsisakyti“.

  • Microsoft Word 191 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (858 žodžiai)
  • Ingrida
  • Kalbos kultūra kintančių verybių pasaulyje
    10 - 7 balsai (-ų)
Kalbos kultūra kintančių verybių pasaulyje. (2015 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-kintanciu-verybiu-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:45
×