Kalbos kultūra. Kontrolinis darbas


Kalbos kulturos uzduotys. Kalbos kultura uzduotys. Pabraukti kirčiuotą skiemenį. Kalbos kulturos kontrolinis darbas. Lietuviu visu metu kontrolinis. Statybos specialybes kalbos 50 zodziu. Darbo tikslai kirciavimo uzduotyse isvados. Lietuviu kalbos kontrolinis skaidres. Kalbos kultūros įdomios užduotys. Programa pabraugti kirciuotus skiemenis.

Taisyklingai kirčiuoti ir tarti dažniausiai specialybės kalboje vartojamus žodžius. Kurti kalbos požiūriu taisyklingą tekstą. Mokėti įforminti svarbiausius dokumentus. Gebėti taisyklinga ir įtaigia kalba bendrauti su auditorija. I užduotis. (iš specialybės kalbos išrinkti. Žodžių. Parašyti jų vns. Vard. , pažymėti numerį, kirčiuotą skiemenį pabraukti. Parašyti šių žodžių „pavojingus“ linksnius: vns. Įnag. , dgsk. Gal. , vns. Viet. Pažymėti kirčiuotės numerį, kirčiuotą skiemenį pabraukti. ). Ii užduotis. (parengti. Min. Viešėją kalbą specialybės tema ir raštu pateikti. Puslapio kalbos konspektą. ). Dokumentų pavyzdžiai. (parengti šių dokumentų pavyzdžiai: prašymą kolegijos direktoriui, prašymą priimti į darbą, gyvenimo aprašymą, motyvacijos laišką. ). Išvados. (mano išvados, atlikus savarankišką darbą. ). Literatūros sąrašas.

Psl.

. Savarankiško darbo tikslai .

. Turinys .

. I užduotis .

(iš specialybės kalbos išrinkti 50 žodžių. Parašyti jų vns. Vard. Parašyti šių žodžių pavojingus linksnius: vns. Įnag. , dgsk. Gal. , vns. Viet. ).

. Ii užduotis . Dokumentų pavyzdžiai iš specialybės kalbos išrinkti 50 žodžių. Parašyti jų vns. Vard. Parašyti šių žodžių pavojingus linksnius: vns. Įnag. , dgsk. Gal. , vns. Viet. Pažymokausi statybos fakultete, nes manau tai yra padorus darbas, net senovėje statybos meistrai buvo gerai vertinami. Taip pat aš domiuosi ne tik šiuolaikiniais pastatai bei iš ko jie statomi bet įdomu paliginti senovinius pastatus ir šiuolaikinius.

Taip senovės graikijoje, kaip pagrindinės statybinės medžiagos buvo akmuo. Tais laikais akmuo buvo naudojamas visuomeninių pastatų statybai. Laikui bėgant, architektūra, senovės graikijos keičiasi ir pradedami naudoti naujos statybinės medžiagos. Ir jau gyvenamųjų namų statybai jau buvo naudojamos plytos. Taip pat kaip ir akmuo buvo naudojama mediena. Iš natūralios medienos meistrai gamino grindis, stogus, kolonas. Pagrindinė graikų pastatų detalė buvo kolona. Kai kurios šventyklos turėjo daugybę kolonų ir jos buvo gaminamos iš medienos. Bet laikui bėgant, medines kolonas pakeitė stulpai iš akmens bei iš marmuro. Kas įdomiausia, kad statybos metu graikai nenaudojo jokių tirpalų. Kad pastatai būtų stipresni buvo naudojami mediniai dygiai, jie padėdavo nenugriauti pastatų per žemės drebėjimą. Siekiant įdiegti sudėtingas architektūros elementus graikų meistrai turėjo įdėti daug pastangų bei tai užtrukdavo labai daug laiko. Visos medžiagos buvo neapdirbtos, todėl visi apdailos darbai buvo paliekami iki pastato galutinio įdegimo. Apdaila buvo atliekama nuo viršaus į apačią, kad meistrai galėtų vienu metu ardyti pastolius. Todėl net paprasto pastato statyba galėjo užtrukti keletą metų.

Taip buvo pastatytas žymiausias pastatas senovės graikijoje akropolis. Jis buvo įdegtas iš akmenų, todėl jis gavosi labai didelis. Jo siena siekė 5m storio. Akropolis buvo statomas metus, prireikė daugybė meistrų bei darbininkų. Kaip galima suprast statyba buvo sudėtinga, prireikdavo daug laiko bei gerų meistrų.

Bet jau praėjo daug laiko ir pastatai yra greičiau statomi. Šiais laikais namai statomi dažniausiai iš silikatinių blokelių bei naudojamas sujungti blokelius toks tirpalas kaip cementas jau nereikia kaip senovės graikijoje naudoti dygius. Manau čia neįmanoma aprašyti visus dalykus ant kiek statybos medžiagos bei visa šiuolaikinė statyba skiriasi senovės.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (1284 žodžiai)
  • Kolegija
  • Algimantas
  • Kalbos kultūra. Kontrolinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kalbos kultūra. Kontrolinis darbas. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-kontrolinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 31 d. 23:51
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo