Kalbos kultūra, oratoriaus kalbos analizė


Kalbos kultūra, oratoriaus kalbos analizė.


Siekiant aiškiai suprasti bei išanalizuoti viešąją kalbą būtina aptarti ir pačią asmenybę – oratorių, kalbos sakymo aplinkybes, kontekstą, kadangi neaptarus šių dalykų išlieka didžiulė rizika, jog kalba, jos tikslai bus suprasti netinkamai.

Darbo tikslas : išanalizuoti Ronald Reagan viešąją kalbą

Uždaviniai: 1. supažindinimo su oratoriumi ir adresatu.

1987m. birželį Reaganas, kaip ir kiti JAV prezidentai, atvyko į šaltojo karo simboliu tapusį Berlyną ir priešais Brandenburgo vartus pasakė kalbą.

Ji sugretino nuo 1945m. vakarų berlyniečių puoselėjimą gerovę, kultųrinus turtus bei laisvę ir totalitarinio pasaulio- pasak jo, “prievartaujančio dvasią” – anapus Berlyno sienos “atsilikimą”. Bet Reaganas turėjo ir politinių siekių, kuriuos apibendrino reikalavimui pirmajam adresatui:

Galima būtų išskirti dvi adresatų grupes, kam ši kalba buvo skirta. Mano manymu, antroji adresatų grupė – tai visuomenė, kiekvienas jos narys, kadangi abejingų šiai situacijai daug nebuvo. Nenuostabu, jog visuomenės nariams yra svarbi politika bei jos vykdoma veikla. Visuomenė yra apibendrinanti sąvoka, jos nariams netaikomi jokie cenzai ar kriterijai, todėl nustatyti šios adresatų grupės apytikslį amžių, išsilavinimą, būdą, suvokimo lygį nėra įmanoma.

Šia kalba, tuo metu buvęs prezidentas kuria drąsaus politiko įvaizdį, kuriam nedaro įtakos visuomenės spaudimas, kuris yra pasiryžęs ginti savo garbę ir nuomonę bei kuriam nėra tabu kalbėti apie skaudžiausias esamos politinės santvarkos žaizdas.

  • Kalbos kultūra Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1173 žodžiai)
  • Eglė
  • Kalbos kultūra, oratoriaus kalbos analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Kalbos kultūra, oratoriaus kalbos analizė. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-oratoriaus-kalbos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:37
×