Kalbos kultūra referatas


Kalbos kultura referatai. Kalbos kultura kursinis. Kalbos kultūros referatai. Referatas apie kalbos kultura. Kalbos kultūra kursinis.

Šiuolaikinio pasaulio tempai, pokyčiai ir ateities perspektyvos dažnai išjudina net, atrodytų, seniai užsistovėjusį vandenį. Ką čia kalbėti apie šiuolaikinį žmogų – veržlų, imlų, siekiantį tikslo, studijuojantį pasirinktą specialybę. Šiame perspektyvios ateities kelyje daug keliukų, vieškelių, takelių. Literatūra.

Taigi matome, kad žmogaus gyvenime yra svarbi kalbos kultūra. Ji padeda pažinti asmenybę – koks jis. Kokią įtaką jam daro kalbėjimas? Juk, iš tikrųjų, žmogų pažinsime iš jo kalbos kultūros. Taisyklingai kalbančių žmonių nėra per daug, nes dabar (į lietuvių kalbą) atėję daugybė svetimybių, žargonų. O jie tai tikrai nepuošia kalbos, nors daugumai jaunimo atrodo priešingai.

Naujosios svetimybės griaunamąjį darbą gali atlikti net lengviau už rusybes. „Rusybės daugiausia buvo okupacijos ir prievartos palydovės. Jautėme jų grėsmę kalbai, mąstysenai, tautos savasčiai, nuo jų mus gelbėjo per amžius išsiugdyta savisauga“. Vakarų svetimybės ateina tik kaip kalbos reiškiniai ir nėra susijusios su jokia prievarta ar pavojais tautos gyvenimui. Kartais net priešingai – tapatinamos su Vakarų pasauliu ir jo kultūra. „Ypač dažnai taip jas suvokia vadinamosios masinės kultūros vartotojai. Kaip ir toji kultūra, jos slopina tautinį susipratimą ir tautos savisaugą“.

Vaikystės aplinka nebeišugdo kalbos pagrindų ir jos jausmo, padedančio be jokių mokslų ir taisyklių skirti, kas sava, kas svetima. Prie negyvos kalbos, neturinčios gimtosios žemės atspalvių, lengvai limpa ir svetimi blizgučiai, ir šiukšlės.

Įtaką žmogaus vystymuisi daro ne tik iš Vakarų atėję kalbos padargai. Tačiau kalbos gyvastį ir atsparumą žlugdo šiuolaikinė jos standartizacija. Dar labiau kalbą suschemina techninės priemonės ir elektronika.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (868 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liucijus
  • Kalbos kultūra referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kalbos kultūra referatas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo