Kalbos kultūra savarankiškas darbas (2)


Įvadas. Leksikos klaidos. Barbarizmai. Semantizmai. Vertalai. Žodžių darybos klaidos. Žodžių daryba su priešdėliais ir be jų. Žodžių priesagos. Dalelytė si. Sudurtinių žodžių daryba. Sintaksės klaidos. Prielinksnių vartojimo klaidos. Linksnių vartojimo klaidos. Išvados.


informacine, kai norime ką nors supažindinti su faktais, dalykais;

apeliacine, kai raginame imtis kokios veiklos.

Iš įmonių dokumentų, reklaminės medžiagos, studentų praktikos ataskaitų ir pan. Išrinkti ne mažiau kaip 25 kalbos klaidas vienam žmogui.

Klaidas sugrupuoti ir remiantis nurodyta literatūra ištaisyti.

Video ir audio transliacijos, teisė aktų publikavimo ir grįžtamąjį ryšį užtikrinančios sistemos sukūrimo ir įdiegimo paslaugų pirkimas. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, „video“ ir „audio“ – nevartotinos svetimybės t. y. barbarizmai. Turėtų būti „vaizdo“ ir „garso“).

Tai analoginės valdomos kameros, kurios gali siųsti vaizdą į vaizdo kodavimo kortą ViewCast. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „analoginės“ yra naujoji svetimybė t. y. barbarizmas. Tūrėtų būti „panašiai“).

Sistemos administratorius galės matyti rezultatus bei juos galės moderatorius valdyti ar šalinti netinkamus komentarus. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „moderatorius“ yra barbarizmas. Vietoj šio žodžio reikėtų vartoti „vadovas“).

Sistemos administratorius galės matyti rezultatus bei juos galės vadovas (turintis priskirtą rolę) valdyti ar šalinti netinkamus komentarus. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „rolė“ yra nauja svetimybė t. y. barbarizmas. Geriau būtų vartoti žodį „vaidmuo“).

Ar Zarasų savivaldybė turi savo serverių spintą ir komutatorius serverių pajungimui ir sumontavimui? (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „kumutatorius“ yra nevartotina svetimybė, t.y. barbarizmas. Vietoj šio žodžio reikia vartoti „skirtiklius“).

Tai specializuota programinė įranga, kurios pagalba panašus signalas yra koduojamas į skaitmenį, atliekama kompresija į 128 arba 512 Kbps formatą. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „kompresija“ yra nevartotina nauja svetimybė, t.y. barbarizmas. Vietoj šio žodžio reikia vartoti „suslėgimas“).

Menedžmento teorija formavosi ties ekonomikos, psichologijos, sociologijos ir filosofijos sandūra. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „menedžmentas“ yra neteiktina svetimybė. Reikėtų vartoti „vadyba, valdymas“)

Monografijoje analizuojamos šios problemos: draudimo paslaugų marketingas, jo planavimas. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „marketingas“ yra neteiktina svetimybė. Reikėtų vartoti „rinkodara, prekyba“).

CAD yra bent jau 3 būtinybės: socialinė, nes tai saugos ir nukentėjusįjį, ir kaltininką, kuris po avarijos gali likti absoliutus ubagas, politinė, nes tai būtina stojant į ES bei mūsų šalyje su brangiais automobiliais viešinčių užsieniečių apsaugai, ir ekonominė, nes valstybė per mokesčius gaus papildomų pajamų bei investicijų iš draudimo bendrovių. (pagal Ritos Miliūnaitės knygą „Kalbos patarimai“, žodis „ubagas“ yra nevartotina svetimybė, t. .y barbarizmas. Reikėtų vartoti „elgeta“).

O kad mano mašiną atidarys koks žulikas tai nuo to neapsaugos nei raktelio dublikatų nebūvimas, nei signalizacijos. („Lietuvių kalbos žodyne“ žodis „žulikas“ yra nevartotina svetimybė, t. y. barbarizmas. Tūrėtų būti „sukčius“, „vagis“).

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2689 žodžiai)
  • Julija
  • Kalbos kultūra savarankiškas darbas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Kalbos kultūra savarankiškas darbas (2). (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kultura-savarankiskas-darbas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 09:31
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!