Kalbos kultūros ir gramatikos klaidos dokumentų tekstuose


Kalbos klaidos gramatikos skyrybos klaidos. Kalbos kultūra klaidos referatas.

Santrauka. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Valstybinės kalbos vartojimo ir gynimo konstituciniai pagrindai ir įstatymai. Kalbos kultūra. Kas toji kalbos kultūra? Kalbos kultūros ugdymo formos. Kalbos kultūros klaidos. Kalbos kultūros klaidų priežastys. Pagrindinės kalbos kultūros klaidos. Kanceliarinė kalba. Kalbos stiliaus svarba. Gramatika. Dažniau pasitaikančios rašybos klaidos. Skyrybos principai ir dažniau pasitaikančios klaidos. Dokumento tekstas. Teksto struktūra. Teksto stilius. Gautų duomenų analizė. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.

Pagrindinis šio kursinio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kokios dažniausiai pasitaiko kalbos kultūros ir gramatikos klaidos dokumentų tekstuose.

Tam, kad šis tikslas būtų įgyvendintas iškėliau tokius uždavinius: reikia sukurti anketas, jas padalinti viešojo ir privataus sektorių darbuotojams, kad būtų galima palyginti, taip pat reikia išsiaiškinti, kokios gi tos labiausiai pasitaikančios kalbos kultūros ir gramatikos klaidos. Apklausoje dalyvavo 26 privataus ir 26 viešojo sektoriaus darbuotojų. Respondentams buvo pateikta anketa iš 16 klausimų, kurioje buvo norima išsiaiškinti kokios dažniausiai pasitaikančios kalbos kultūros ir gramatikos klaidos dokumentų tekstuose ir ką respondentai siūlytų, kad tų klaidų būtų kuo mažiau.

Atlikusi anketinę apklausą ir išanalizavusi duomenis gavau tokius rezultatus:

Paklausus apie gramatikos klaidas, dauguma apklaustųjų išvardino tris pagrindines klaidų rūšis, tai yra skyrybos klaidos, praleistos raidės ir netaisyklingai parašytos žodžių galūnės.

Analizuojant klabos kultūros klaidas, respondentai išskyrė keturias jų rūšys, tai yra reikiamo kalbos stiliaus nepaisymas, leksikos klaidos, sintaksės klaidos bei žodžių darybos klaidos.

Tiek viešojo, tiek privačiojo sektoriaus darbuotojai išskyrė tris pagrindinius priemones, kad klaidų, dokumentų tekstuose būtų kuo mažiau, tai yra išklausyti papildomus lietuvių klabos rašybos kursus, atidžiau rengti dokumentus bei naudotis specialiomis kompiuterinėmis programomis, kurios ištaiso klaidas.

  • Microsoft Word 222 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alena
  • Kalbos kultūros ir gramatikos klaidos dokumentų tekstuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Kalbos kultūros ir gramatikos klaidos dokumentų tekstuose. (2013 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kulturos-ir-gramatikos-klaidos-dokumentu-tekstuose.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 18:11
×