Kalbos kultūros klaidos


Morfologijos klaidos pavyzdziai. Morfologijos klaidu pavyzdziai. Leksikos klaidos. Morfologija tai. Leksikos klaidos pavyzdziai. Leksikos klaidu pavyzdziai. Leksikos klaidos skaidres. Buitines kalbos kulturos klaidos pavyzdziai. Morfologines klaidos. Mosfologijos klaidos.

Turinys. Įvadas. Kalbos klaidos ir jų taisymas. Kalbos klaidų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai. Kalbėdami savo mintis, jausmus, norus reiškiame sakiniais. Sakiniai susideda iš žodžių. Kad mintys būtų aiškios ir suprantamos, kalbant arba rašant reikia vartoti tinkamus žodžius. Taip pat svarbu, kad žodžiai sakinyje būtų kaip reikiant vieni su kitais suderinti, sujungti. Ir tinkamai parinkti žodžiai sakinio nesudarytų, jei jie nebūtų suderinti. Kai suprantame visus sakinio žodžius, paprastai nė nepagalvojame, ką jie reiškia. Atrodo, viskas labai paprasta. Tačiau skaitydami kartais randame ir nesuprantamų žodžių. Kiekviena kalba turi labai daug žodžių. Kurios nors kalbos žodžių visuma vadinasi leksika (graikiškai lexis – „žodis“). Taisyklingai kalbai svarbi morfologinė stilistika. Morfologija, tai gramatikos dalis, kuri nagrinėja žodžių sudėtį bei jų darybą, kalbos dalis ir jų kaitybą. Darbe pateikiamos morfologijos ir leksikos klaidos. Sakiniai su kalbos klaidomis paimti iš savo ir studentų darbų. Dauguma išnagrinėtų studentų darbų yra paskelbti internete. Pasirinkome nagrinėti studentų darbus ir savo rašinius dėl paprastos priežasties, nes jie artimi mūsų rašymo stiliui. Darbo tikslas – surasti, išaiškinti ir išanalizuoti kuo daugiau kalbos kultūros klaidų bei apibendrinti išnagrinėtas morfologijos ir leksikos klaidas.

Kalbėdami savo mintis, jausmus, norus reiškiame sakiniais. Sakiniai susideda iš žodžių.

Kai suprantame visus sakinio žodžius, paprastai nė nepagalvojame, ką jie reiškia. Atrodo, viskas labai paprasta.

Tačiau skaitydami kartais randame ir nesuprantamų žodžių. Kurios nors kalbos žodžių visuma vadinasi leksika (graikiškai lexis – žodis ).

Taisyklingai kalbai svarbi morfologinė stilistika.

Darbe pateikiamos morfologijos ir leksikos klaidos.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3931 žodžiai)
  • Juta
  • Kalbos kultūros klaidos
    8 - 1 balsai (-ų)
Kalbos kultūros klaidos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kulturos-klaidos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo