Kalbos kultūros namų darbas


Įvadas. Darbo eiga. Leksikos klaidos. Morfologijos klaidos. Sintaksės klaidos. Išvados. Literatūra

Šiuo metu pasaulyje yra apie 3000 kalbų, laikui bėgant kalbos kinta, veikia viena kitą, todėl kalbos gali ir išnykti. Dabartiniu metu dešimčia stambiausių pasaulyje kalbų šneka apie 60% visos žmonijos. Todėl yra pavojus, kad šios šalys užgoš kitas. Tai gali padaryti šiuo metu populiari anglų kalba.

Kad taip neįvyktų, mes turime puoselėti ir saugoti savo gimtąją lietuvių kalbą. Lietuvių kalbos taisyklingumui pakenkė 50 metų pražūtingai ją veikusi rusų kalba, o dabar žaloja iš Vakarų plūstantis svetimžodžiai. Paisant grynumo ir taisyklingumo kriterijų, visur, kur tik įmanoma, vietoj skolinių reikia vartoti savus, lietuviškus žodžius, žodžių junginius ir kt. pagal šiuos kriterijus atsisakoma svetimybių, netaisyklingų vertimų, kartais net tarptautinių žodžių.

Šis savarankiškas darbas man padės įgyvendinti tokius tikslus: padės ugdyti požiūrį i gimtąją kalbą, jos kultūrą. Gebėti atpažinti netaisyklingo žodžio vartojimo atvejį, tobulinti šnekamąją ir oficialią kalbą.

Savo darbui panaudojau „NOVATURO“ agentūros kelionių ir viešbučių katalogą.

Išrinkau 20 klaidų, kurias suskirsčiau į: leksikos, morfologines, sintaksės klaidas. Kiekvieną klaidą paaiškinau remdamasis moksline literatūra

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (794 žodžiai)
  • Valentin
  • Kalbos kultūros namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kalbos kultūros namų darbas. (2012 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-kulturos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 01:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo