Kalbos sutrikimai


Kalbos sutrikimai. Kalbėjimo ir kalbos sutrikimai. DISLEKSIJA kaip sutrikimas (medicininis modelis). Disleksijos apibrėžimas. Disleksijos samprata. Disleksijos priežastys. Disleksijos priežastys smegenų pažeidimai ir jų disfunkcijos. Disleksijos požymiai. Pagalba skaitymo sutrikimą turintiems mokiniams. Pagalba. 1 žingsnis. Pagalba. 2 žingsnis. Pagalba. 3 žingsnis. Pagalba. 4 žingsnis. Rašymo sutrikimų priežastys ir klasifikacija. Akustinė disgrafija. Artikuliacinė akustinė disgrafija. Optinė disgrafija. Semantinė gramatinė disgrafija. Motorinė disgrafija. Taisyklės,kurių reikėtų laikytis dirbant su mokiniais,turinčiais rašymo sutrikimų. Įstatyminė pagalba Lietuvoje.


Tai heterogeniška sutrikimų grupė, kuriai priskiriami visos kalbos sistemos ar jos dalies sutrikimai.

Kalbėjimo sutrikimai 3.1.1.Fonetiniai sutrikimai 3.1.2.Sklandaus kalbėjimo sutrikimai 3.1.3.Balso sutrikimai.

Kalbos sutrikimai 3.2.1.Fonologiniai sutrikimai 3.2.2.Kalbos neišsivystymas 3.2.3.Kalbos netekimas.

TLK – 10 (angl. ICD - 10) sudaryta Pasaulinės Sveikatos Organizacijos: R48. Disleksija F81.0 Specifinis skaitymo sutrikimas F81.1 Specifinis rašymo ir tarimo paraidžiui (spelling) sutrikimas.

Disleksija yra specifinis prigimtinės kilmės rašytinės kalbos sutrikimas, pasireiškiantis atskirų žodžių perskaitymo ir užrašymo sunkumais, dažniausiai apibūdinamais nepakankamais fonologinio atgaminimo gebėjimais. Šie atskirų žodžių dekodavimo sunkumai dažniausiai būna neatitinkantys amžiaus normų bei nesusiję su kitais kognityviniais gebėjimais, jie nėra bendro pobūdžio vystymosi negalios ar jutiminės sistemos pažeidimo rezultatas (M.Snowling,2005).

Svarbiausia disleksijos priežastis nėra žinoma. Manoma, kad viena pagrindinių disleksijos priežasčių yra paveldimumas.

II. Disleksijos priežastys: smegenų pažeidimai ir jų disfunkcijos.

12. Kairės-dešinės painiojimas 13. Prieštaravimas tarp negebėjimo išmokti skaityti ir sėkmingai įgyjamų kitų įgūdžių; 14. Prieštaravimas tarp realaus intelektinio potencialo bei apskritai mokymosi sėkmės.

Kaip padėti? Paklauskite: Kas tau labiausiai padėtų? Ar aš pamoką dėstau per greitai? Ar mano veiksmai ir elgesys per pamoką kelia tau sunkumų ar nepatogumų?(nenori skaityti prieš klasę ar rašyti ant lentos) Ar galiu dar kaip nors padėti?

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 226 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (1205 žodžiai)
  • Jonas
  • Kalbos sutrikimai
    10 - 6 balsai (-ų)
Kalbos sutrikimai. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 00:54
×