Kalbos tyrinėtojai teigia, kad visuomenė diferencijuojasi kalbiniu pagrindu - Kalba, 11 potemė


Kalbos tyrinetojai teigia, kad visuomene diferencijuojasi kalbiniu pagrindu. ar pritariate minciai, kad kalba atskleidzia ne tik skirtinga tautine, bet ir socialine bei kulturine. Kaip kalba diferencijuojasi skirtingose. Kaip kalba atskleidžia tapatybe.

11 potemė 12 klasei 2015 m. Kalba. Šaltiniai ir planas. Potemė apie visuomenės diferenciaciją pagal kalbą. Žmogaus kalba atskleidžia jo tapatybę.
11. Kalbos tyrinėtojai teigia, kad visuomenė diferencijuojasi kalbiniu pagrindu. Ar pritariate minčiai, kad kalba atskleidžia ne tik skirtingą tautinę, bet ir socialinę bei kultūrinę tapatybę? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

Kalba – neatsiejama tautos dalis, be kurios ši, ko gero, išvis negalėtų egzistuoti. Dar dvidešimto amžiaus pradžioje garsus tuometis lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis yra pasakęs, kad „kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“. Manau, kad šie žodžiai yra teisingi iki šių dienų. Kad kalba glaudžiai susijusi su tautiškumu – niekas nesiginčija, tačiau kalba taip pat atspindi ir tautos socialinę bei kultūrinę tapatybę. Tiesa, mano nuomone, šiedu dalykai yra glaudžiai susiję su tautos istorija. Su temos pavadinime iškeltu klausimu, kad „kalba atskleidžia ne tik skirtingą tautinę, bet ir socialinę bei kultūrinę tapatybę“ šioje kalboje norėčiau sutikti. Savo mintis pagrįsiu įvairiais kultūriniais, socialiniais ir kitais pavyzdžiais.

Taigi visų pirma norėčiau pakalbėti apie kalbą socialiniu aspektu. Kalba yra ganėtinai nepastovus dalykas, tad ir socialinė jos samprata nuolat kinta.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kalbos tyrinėtojai teigia, kad visuomenė diferencijuojasi kalbiniu pagrindu - Kalba, 11 potemė
    10 - 8 balsai (-ų)
Kalbos tyrinėtojai teigia, kad visuomenė diferencijuojasi kalbiniu pagrindu - Kalba, 11 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-tyrinetojai-teigia-kad-visuomene-diferencijuojasi-kalbiniu-pagrindu-kalba-11-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 11:48
×