Kalbos vartojimas šiomis dienomis


Kalbos vartojimas šiomis dienomis.

Dauguma mūsu tikrai esame prisiregistravę socialiniame tinkle Facebook. Kuriame platiname savo nuotraukaus, laikiname ir komentuojame paskelbtus įrašus. Tai yra labai patogus būdas bendrauti su žmonėmis kurių nesutinki kiekvieną dieną arba jie yra išvykę svetur. Tačiau ypač jauni žmonės nekreipia dėmesio į daromas leksikos klaidas bendraudami. Mes nerašome lietuviškų raidžių, praleidžiame, trumpiname žodžius.

Bendravimas Facebook tinkle kuo toliau tuo sparčiau vystosi ir, kaip minėjau, pritraukia vis daugiau žmonių. Iš dalies tai yra pavojinga, nes maži vaikai kuriems lietuvių kalbos taisyklės dar yra nepažįstamos, daug susirašinėja šiame socialiniame tinkle ir jie mato kaip jame yra bendraujama ir patys tai pradeda daryti, taigi yra galimybė, kad jiems bus sunkiau išmokti taisyklingai rašyti ir kalbėti. Teisingai rašytojas Markas Tvenas yra pasakęs, kad „įprotis yra įprotis, pro langą jo neišmesi - įprotį reikia žingsnis po žingsnio išvilioti iš namų.“.

Kita leksikos klaida Facebook‘e yra „žargonizmų, slengo, svetimybių vartojimas. Ganėtinai įdomu, kaip bendravimas socialiniame tinkle pakeitė mūsų žodyna, kiek mes patys prikūrėme nevartotinų žodžių. Ir šiuos žodžius mes vartojame kiekvieną dieną, ne tik susirašinėdami su draugais.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (803 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irma
  • Kalbos vartojimas šiomis dienomis
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kalbos vartojimas šiomis dienomis. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalbos-vartojimas-siomis-dienomis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:48
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo