Kalėdinė mažosios žvaigždutės kelionė


Šv. Kalėdos šviesa , įkvepianti drąsos. Kalėdinė mažosios žvaigždutės kelionė. Apšerkšnija mūsų žiemos. Žiemos juokai O pa pa. Tu mūsų širdy. Rusnė ,, Better day “ II dalis. Kalėdų stebuklas Last Christmas. Kalėdinė pasaka „ Mažosios žvaigždelės kelionė “.


Kai vakare, pakeliame akis į dangų, ten išvystame nesuskaičiuojamą begalybę žvaigždžių. Vienos jų didelės, kitos mažos, vienos ryškios – kitos visai blankios. Ką jos ten veikia? Jos mirkčioja, dega, lyg kažką norėdamos mums papasakoti, o gal padainuot?.. pasiklausykime jų?

Viena, nepasotinamo smalsumo vedama, jaunutėlė žvaigždelė brovėsi pro judrųjį Paukščių Taką. Kartais ji nuslysdavo nuo jai skirto siauro takelio ir tada pasiklydusi šaukdavo savo mamą.

Kartais žvaigždelė užsisvajojusi žiūrėdavo į žemę. Jai patikdavo žiūrėti, kaip žemės gyventojai ruošiasi šventoms Kalėdoms, kaip vienuolės gieda giesmes, skaito Šventąjį raštą, kaip visi skubantys tikintieji džiaugsmingai žvelgia į virš bažnyčios pakabintą Kalėdų žvaigždę.

- O, kad aš ten kabėčiau, - svajojo ji, -aš taip ryškiai šviesčiau, taip šviesčiau, labai šviesčiau...

Gruodžio pabaigoje dienos ima ilgėti, saulės šviesa išsklaido sutemas. Senosios tautos šventiškai pasitikdavo sugrįžusią saulę. Jos aukštindavo šviesos pergalę prieš tamsą ir semdavosi drąsos pradėti naują gyvenimą.

Krikščionims šv. Kalėdų šventė - tai Jėzaus Kristaus, Naujosios Saulės patekėjimas. Viešpats ateina pas mus, kad parodytų mums ramybės ir meilės kelią.

Liturginiu šv. Kalėdų laiku vyrauja šviesos simbolika, bylojanti apie iš rytų nušvitusią aušrą. „Tai laikas, kai sugrįžta drąsa gyventi pagal teisingumo ir meilės reikalavimus".

Dovilės šokis SINFONIJA {svajinga [kosminė], kartais pereinanti į grėsmingą muzikėlė}

Susidomėjusi ir visiškai panirusi į žemišką gyvenimą, ji per daug nutolo nuo savo nematomos orbitos. Akimirksniu ją pačiupo saulės traukos jėga ir nubloškė už tūkstančio šviesmečių. Tik per stebuklą ji išvengė grėsmingai atvertų Juodosios skylės nasrų ir įkrito į šoninę Paukščių Tako atšaką.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1322 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jovita
  • Kalėdinė mažosios žvaigždutės kelionė
    8 - 1 balsai (-ų)
Kalėdinė mažosios žvaigždutės kelionė. (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaledine-mazosios-zvaigzdutes-kelione.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 04:06
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo