Kalėdų ir Velykų papročiai


Kaledos rasinys. Rasinys apie velykas. Velykos rasinelis. Rasinelis apie velykas. Skaidrės apie velykas. Rašiniai apie velykas. Rasinelis kaledos. Velykos skaidrės. Kalėdos rašinėlis. Velyku rasinelis.

Kalėdų papročiai. Gruodžio. – oji viena iš svarbiausių švenčių. Mes žinome, kaip kalėdos švenčiamos lietuvoje, ispuosiamios gatves lemputėmis, puošiamos eglutės. Kalėdu rytą visi atsikelia ir bega prie eglutes paziureti dovanu, visos seimos suseda prie stalu ir kartu valgo, zaidzia zaidimus, buriasi. Šv. Velykos – kristaus prisikėlimo šventė. Senovės lietuvoje jos buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė. Prieš velykas buvo laikomasi pasnininko. Paskutinė savaitė prieš velykas buvo vadinama didžiąja.

Gruodžio 25 Kalėdu rytą visi atsikelia ir bega prie eglutes paziureti dovanu, visos seimos suseda prie stalu ir kartu valgo, zaidzia zaidimus, buriasi dabar vis tolsta tradicijos, visokie kalėdiniai burimai, šieno dėjimai ant stalo j kadangi mes Lietuviai ir zinome kaip švenčiamos kalėdos Lietuvoje tai manau idomu butu sužinoti kaip jos švenčiamos kitose šalyse. Pavyzdziui prancūzijoje vaikai pastato batus priešais židinį, kad tėtis kalėda pripildytų juos dovanų. Daugelis šeimų lankosi vidurnakčio mišiose ir po to valgo šventinę vakarienę. Daugelis šeimų prancūzijoje puošia namus mažomis prakartėlėmis. Ispanijoje po vidurnakčio mišių žmonės šoka ir dainuoja gatvėse. Daugelyje ispanijos namų ir bažnyčių stovi mažos prakartėlės. Sausio dienos vakarą vaikai pastato savo batukus balkone arba prie lango. Pasak legendos, naktį prieš tris karalius atvykstą išminčiai, kurie į vaikų batukus įdeda dovanėlių. Danijoje, norvegijoje ir švedijoje svarbus kalėdinis patiekalas yra ryžių pudingas su migdolais, žmonės įsitikinę, kad tam, kuris ras migdolą, gerai seksis visus ateinančius metus. Skandinavijos šalyse vaikai tiki, kad dovanas atneša kalėdų senelio pasiuntinys – šmaikštus elfas. Pietų amerikoje kalėdų šventės švenčiamos labai triukšmingai ir linksmai, lydimos įvairių ceremonijų, vaidinimųmeksikoje per kalėdų šventes vaikai daužo pinata – iš popieriaus ir klijų padarytą ir ryškiai išdažytą tuščiavidurę gyvūnėlio, elfo, žvaigždės ar kitokios formos figūrą, pripildytą saldumynų ir mažų dovanėlių. Ši figūra pakabinama, ir vaikai iš eilės tranko ją lazda.

  • Microsoft Word 177 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (516 žodžiai)
  • Mokykla
  • Assss
  • Kalėdų ir Velykų papročiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kalėdų ir Velykų papročiai. (2011 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaledu-ir-velyku-paprociai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 15:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo