Kalėdų viktorina


Kaledine viktorina su atsakymais. Kaledine viktorina klausimai. Kuciu viktorina. Viktorina apie kaledas.

Kalėdinis protmūšis. By Emilija Gogolytė Emilija Gadliauskaitė. Klausimas. Kodėl Kalėdų Seneliu. Kas iš raudono tampa baltu, o iš balto raudonu ir iš raudono vėl baltu. Kiek dovanų Kalėdų Senelis gali įdėti į tuščią kalėdinę kojinę. Kiek laiko trunka Kalėdų laikotarpis? 12 dienų. Ką reiškia žodis „Kalėdos“? Lietuviškas žodis „Kalėdos“ reiškia plotkelė, išmalda. Kokia buvo didžiausia padovanota pasaulyje Kalėdinė dovana. Kiek apytiksliai kasmet pasaulyje parduodama eglučių Kalėdiniu laikotarpiu? 34-36 mln. eglučių. Kas Indijoje yra puošiame vietoje eglučių kalėdiniu laikotarpiu? Bananų medžiai. Ką senovėje į mišką važiuodamas Kalėdoms kirsti eglės rogėse veždavosi vyras. Vienas iš tradicinių Kūčių vakaro burtų būdavo netikėtas išbėgimas į kiemą. Kas parašė knygą "Kaip Grinčas Kalėdas vogė"? Dr. Seuss. Kodėl Kalėdų senelis yra apsirengęs raudonai baltai. Kuri šalis pirmoji pradėjo leisti kalėdinius pašto ženklus? Austrija. Kokį vitaminą turi eglučių spygliai? Vitaminą C. Kokia daina yra labiausiai parduodamas visų laikų Kalėdų hitas? “Baltos Kalėdos”. Kiek praėjo metų kol krikščionys pradėjo švęsti Jėzaus gimimą. Vienas elnias atsisukęs. Kokio aukščio buvo aukščiausia pasaulyje Kalėdų eglė? Buvo 82 m aukščio. Kur ir kokia Kalėdų aplinkai draugiška eglė buvo įtraukta į Ginesų rekordų knygą. Kada prasideda ir. Kalėdų išvakarėse galiojo daugybė draudimų. Kas per kūčių vakarienę stalo gale pagal senąsias tradicijas privalo sėdėti. Kūčių vakarą netekėjusios mergelės per kairį petį lauko durų pusėn mesdavo batą. Anksčiau per Kalėdas nebuvo puošiamos eglutės. Ką simbolizuoja spanguolės, pateiktos ant Kūčių stalo? Apsaugą nuo priešų. Kodėl Kūčių vakarą po stalu dedama duona ir druska. Kas yra Kalėdų eglutės gimtinė? Elzasas, Prancūzija. Kokiame miestelyje gyvena Kalėdų Senelis? Korvatunturi miestelis, Suomija. Mūsų seneliai Kūčių vakarą valgydavo kūčią. Kur ir kada buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglutė? Latvijoje, Rygoje, 1510 metais.

Ką reiškia žodis „Kalėdos“? Lietuviškas žodis „Kalėdos“ reiškia plotkelė, išmalda.

Kokia buvo didžiausia padovanota pasaulyje Kalėdinė dovana? Laisvės statula, kurią prancūzai padovanojo JAV 1886 m.

Vienas elnias atsisukęs į šiaurę, kitas – į pietus. Ar gali jie pamatyti vienas kitą, nepasukdami galvų? Gali, jei jie atsisukę vienas į kitą.

Kur ir kokia Kalėdų aplinkai draugiška eglė buvo įtraukta į Ginesų rekordų knygą? Lietuvoje, Kauno eglė, dėl to, jog buvo padaryta iš 40000 plastmasinių butelių.

Kalėdų išvakarėse galiojo daugybė draudimų. Kokie jie? Negalima dirbti, kas susiję su sukimo veiksmu: siūti, verpti, malti, malkų skaldyti, negalima skolintis.

Anksčiau per Kalėdas nebuvo puošiamos eglutės. Koks daiktas namuose buvo svarbiausias šventiniu laikotarpiu? Stalas.

Ką simbolizuoja spanguolės, pateiktos ant Kūčių stalo? Apsaugą nuo priešų.

Mūsų seneliai Kūčių vakarą valgydavo kūčią. Iš ko šis patiekalas buvo pagamintas? Šutintų kviečių, miežių, avižų, žirnių ir pupų.

  • Lietuvių kalba Testas
  • MS PowerPoint 637 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (535 žodžiai)
  • Emilija
  • Kalėdų viktorina
    10 - 10 balsai (-ų)
Kalėdų viktorina. (2015 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaledu-viktorina.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:49
×