Kalendorinės šventės: naujųjų metų ypatumai ir jo samprata šiuolaikinėje kasdienybėje


Įvadas. Naujųjų metų samprata ir atsiradimo istorija. Ką žmonės mano apie naujuosius metus? Ko tikisi žmonės iš naujųjų metų? Kaip švenčia naujuosius metus kitos šalys? Išvados. Literatūra.

Mano tyrimo tikslas yra išsiaiškinti žmogaus santykį su Naujųjų Metų švente. Tyrime derinti metodai- struktūrinis interviu ir mokslinės literatūros analizė.

Uždaviniai: pirma, išsiaiškinti, kokią svarbą atlieka Naujieji Metai dabartinei visuomenei ir kaip žmonės švenčia Naujuosius Metus dabar; antra, bandyti išsiaiškinti, ko žmonės tikisi iš ateinančių metų, ar ką nors bandys įgyvendinti ko nespėjo padaryti šiais metais. Trečia, bandyti ieškoti informacijos kaip žmonės anksčiau švęsdavo Naujuosius Metus ir ką ji jiems reiškė. Pateikti ir kitų šalių Naujųjų Metų šventimo ypatumus.

Darbą sudaro penkios dalys. Pirmoje dalyje, pateikiama trumpa šventės atsiradimo istorija ir šios šventės samprata, antroje dalyje pateikiama surinkta žmonių informacija, kuri interpretuota remiantis moksline literatūra, trečioje dalyje žmonių lūkesčiai, ko jie tikisi iš kitų metų, bei jų atskleisti įgyvendinimo planai. Ketvirtoje dalyje pateikta interpretuota informacija, kaip žmonės švęsdavo Naujuosius Metus anksčiau. Taip pat atskleista informacija apie kitų šalių šventimo ypatumus ir pačios šventės reikšmė žmonėms. Paskutinėje, penktoje dalyje, pateikiamos išvados koks yra žmogaus santykis su Naujaisiais Metais ir kokios šventimo ypatybės.

  • Etnologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (2807 žodžiai)
  • Agnė
  • Kalendorinės šventės: naujųjų metų ypatumai ir jo samprata šiuolaikinėje kasdienybėje
    9 - 2 balsai (-ų)
Kalendorinės šventės: naujųjų metų ypatumai ir jo samprata šiuolaikinėje kasdienybėje. (2013 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalendorines-sventes-naujuju-metu-ypatumai-ir-jo-samprata-siuolaikineje-kasdienybeje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:14
×