Kalendorinių švenčių papročiai ir apeigos. Velykos, Sekminės, Rasos


Įvadas. Velykos. Velykų simbolis. Gavėno sušaudymas – pasninko galas. Kiaušiniavimas. Lalauninkai – kiaušinių rinkėjai. Laistymasis vandeniu. Margučių ritinėjimas. Margučių mušimas. Sūpuoklės. Velykiniai burtai ir prietarai. Sekminės. Truputis istorijos. Sekminių papročiai. Sekminių prietarai. Joninės – Rasos. Kupoliavimas. Derlius. Ugnis. Vanduo. Vainikai. Paparčio žiedas. Apibendrinimas. Literatūra.

Žmogus, kaip ir medis, šaknimis remiasi į žemę, o šakomis tiesiasi į dangų, bandydamas jį pasiekti. Senieji papročiai, apeigos, šventės ir visa senoji kultūra yra žemė , kurioje auga kiekvieno žmogaus įleistos šaknys. Kokia būtų musų tautos ateitis, be mūsų protėvių paliktos gyvenimiškos patirties? Netekę praeities mes liktume be šaknų ir taptume pasmerkti nutautėjimui. Dabartinis jaunimas siekia išbandyti naujoves, bet naujas kelias gali būti ir klystkelis. Todėl tikroji pažanga glima tik tęsiant senasias tradicijas, išsaugant papročius, apeigas ir šventes.

Tikslas: Apžvelgti kalendorinių švenčių: Velykų, Sekminių, Rasų papročius ir apeigas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (4830 žodžiai)
  • Egle
  • Kalendorinių švenčių papročiai ir apeigos. Velykos, Sekminės, Rasos
    10 - 4 balsai (-ų)
Kalendorinių švenčių papročiai ir apeigos. Velykos, Sekminės, Rasos. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kalendoriniu-svenciu-paprociai-ir-apeigos-velykos-sekmines-rasos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 09:44
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo