Kaliningrado uostas referatas


Įvadas. Kaliningrado uosto istorija. Kaliningrado jūrų uosto charakteristika. Kaliningrado uosto geografija. Kaliningrado uosto veikla. Uosto ekonominiai rodikliai. Kaliningrado uosto problemas ir perspektyvas. Išvados. Literatūra.

Uostai tai skirtingū kultūrų sandūra, naujų idėjų atsiradimo ir plėtros židiniai, pažangių technalogijų iniciatoriai. Taigi, šiandieniniai uostai yra neatsiejama Pasaulio ūkio dalis.

Kiekvienas pasaulio uostas yra unikalus ir savitas. Šiame darbe bus aprašytas Kaliningrado jūrų uostas. Jis yra vienintelis neužšąlantis Rusijos uostas.

Darbo tikslas: pristatyti Kaliningrado jūrų uostą.

Susipažinti su Kaliningrado jūrų uosto istorija.

Išnagrinėti Kaliningrado uosto specializacijos ypatumus.

Kaliningrado uostas yra toliausiai vakaruose to paties pavadinimo Rusijos srityje uostas, įsikuręs abipus Priegliaus upės. Miestas ir pilis pradejo kurtis 1255 m. prūsijos pilyje Tvankstės, žvejų kaimo Lipnick, vikingų ir pirklių uosto Lipze ir 1242 m. Liubeko pirklių įkurtos gyvenvietes vietoje.1254 m. Kryžiuočių ordinas sunaikino Tvakstės pilį ir, pasistatė savają, ėmė kontroliuoti svarbius sausumos bei vandens kelius, bei prekybą gintaru. Senąjį miesto pavadinimą Koningsberg, reiškiantį karaliaus kalną, kryžiuočiai davė naujajai piliai, pagerbdami Bohemijos karalių Otokarą II, dalyvavusį žygiuose prieš vietinius gyventojus. Lietuvos gyventojai nuo seniai šį miestą ir uostą vadina Karaliaučiumi. Nuo pat užuomazgos miestas kartu buvo ne tik gyvenvietė arba pilis, bet ir uostas. Tai buvo viena iš priežaščių greitam miesto augimui ir jo didejimui. 1457 metais iš Marienburgo į Koningsbergą perkeliama ir Kryžiuočių ordino sostinė, kuri vėliau tapo ir Rytų prūsijos sostine.

Pradžioje Karaliaučiaus uostas buvo pačiame miesto centre, Priegliaus upės šakoje. Nepaisant greito augimo, miestas vystėsi tiesiog paradoksaliai, nes nuo pat pradžių turėjo tris branduolius - senąsias gyvenvietes. Ilgainiui visos jos gavo miesto teises (Altstadt - 1286 m., Lobenicht - 1299 m., Kneiphof - 1327m.), turėjo savo įtvirtinimus, herbus, rotušes, savo pirklių susivienijimus, kurių laivai krovėsi prekes skirtingose upės šakose arba vietose.Šį paradoksą išsprendė tik Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas I, 1724 m. sujungęs visus miestus į vieną. (Žaromskis, 2008).

Karaliaučiaus uostas labai gerai išnaudojo vidaus vandens kelius, ypač Nemuną. Iš jo baseino į uostą buvo vežama Lietuvos grūdai, miškas, linai, kailiai, odos, riešutai, medžio dirbiniai, sausuma į uostą varomi jaučiai. Priešinga kryptimi iš uosto buvo gabenama druska, geležis ir kiti metalai, silkės. Nors Karaliaučiaus prekyba su Lietuva nepasiekė Dancigo lygio, XVI a. gale jis tapo vienu didžiausių prekybos su Vakarų Europos šalimis tarpininkų. XIX a. gale uosto ekonominius ryšius su Lietuva, Baltarusija, Lenkija ir Ukraina labai pagerino išplėtotas geležinkelių tinklas. (Žaromskis, 2008).

  • Microsoft Word 569 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2036 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Kaliningrado uostas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kaliningrado uostas referatas. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaliningrado-uostas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 11:27
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo