Kaltės teorijos


Kaltės teorijos. Psichologinė kaltės teorija ir Norminė kaltės teorija. Baudžiamojoje teisėje žinomos kelios pagrindinės kaltės teorijos. Teorijos atstovai. Grynoji psichologinė kaltės teorija. Grynoji psichologinė kaltės. Grynosios psichologinės kaltės teorijos problemos. Šios teorijos atstovai kaltę apibrėžia analogiškai. Socialinė – psichologinė kaltės teorija. Kaltė pagal. Teorijos atstovų nuomone, kaltės struktūrą sudaro penki elementai 1 pakaltinamumas. Lietuvos baudžiamosios teisės.

Kaltės teorijos. Psichologinė kaltės teorija ir Norminė kaltės teorija.

Teorijos atstovai, neįtraukdami į kaltės turinį psichinio santykio su baudžiamojo įstatymo reikalavimais ir jo ginamomis vertybėmis suvokimo, kaltę apibrėžia kaip asmens psichinį santykį su BK aprašyto nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties objektyviaisiais požymiais. I. Filanovskis siūlo į kaltę žiūrėti kaip į priimtą sprendimą dėl veikos, pasireiškiančios tyčiniu nusikaltimu ar neatsargia veika, padarymo.

Grynoji psichologinė kaltės teorija neišvengė metodologinio pagrindo problemos – mėgindama kaltę apibrėžti vien per asmens santykį su objektyviaisiais nusikalstamos veikos požymiais ir nesigilindama į jo santykį su normine realybe, į vertinamąjį, socialinį – norminį kaltės aspektą ji nesugebėjo suformuluoti baudžiamosios teisės poreikius atitinkančios kaltės sąvokos; Ši koncepcija neatsižvelgia į esminius kaltės elementus ir negali paaiškinti, kodėl tyčia besielgiančio asmens kaltė išnyksta egzistuojant kaltę šalinančiam būtinajam reikalingumui; Teorija susiduria su kaltės nusikalstamo nerūpestingumo atveju pagrindimo problema, kai žmogus nesuvokia savo veiksmų (arba neveikimo);.

  • MS PowerPoint 620 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (362 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Kaltės teorijos
    10 - 10 balsai (-ų)
Kaltės teorijos. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaltes-teorijos.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:46
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!