Kamieninės ląstelės (2)


Embiono kamieninės ląstelės. Vaisiaus kamieninės ląstelės. Vaisiaus hemapoetinės kamieninės ląstelės. Vaisiaus mezenchiminės kamieninės ląstelės. Vaisiaus endotelinės kamininės ląstelės. Vaisiaus epitelinės kamininės ląstelės. Vaisiaus nervinės kamininės ląstelės. Suaugusio organizmokamieninės ląstelės. Hematopoetinės kamieninės ląstelės. Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės. Labai mažos į embionines panašios kamieninės ląstelės. Kamieninių ląstelių panaudojimas. / kamieninių ląstelių panaudojimo schema. Kamieninės ląstelės grožio industrijoje. Naudota literatūra.

Žmogaus embrioninės kamieninės (EK) ląstelės auginamos ant pelės embrionionių fibroplastų maitintojų sluoksnio ir joms būtinas pagrindinis Fibroblasto Augimo Faktorius (bFGF arba FGF–2).nesant optimalioms kultūros salygoms ar genetinei manipuliacijai, embrioninės kamieninės ląstelės greitai diferensijuoja.

Žmogaus embioninės kamieninės ląstelės pagal kelių transkripcijos faktorių ir ląstelės paviršiaus baltymų būvimą. Oct – 4, Nanog ir SOX2 transkripcijos faktoriai iš branduolio reguliacinio tinklo, kurie užtikrina genų supresiją, įtakoja diferensijaciją ir palaiko pliuripotenciją. Ląstelės paviršiaus antigenai dažniausiai naudojami žmogaus embriono kamieninių ląstelių identifikavimui yra glikolipidai SSEA3 ir SSEA4, bei keratano sulfato antigenai Tra-1-60 ir Tra-1-18. Į molekulinį kamieninės ląstelės apibrežimą įeina žymiai daugiau baltymų ir tai išlieka tolimesniu tyrimų objektu.

*Vaisiaus hemapoetinės kamieninės ląstelės -

Kaulų čiulpų ląstelių transplantacija arba persodinimas tai procedūra kurios metu pirmtakinės ląstelės, galinčios atstatyti normalią kaulų čiulpų funkciją, yra persodinamos pacientui. Ši procedūra yra dažnai atliekama kaip dalis terapijos, kurios metu pašalinami tokie kaulų čiulpų infiltracijos procesai, kaip, pavyzdžiui, leukemija ar neutralizuojami įgimti imuniteto deficito sutrikimai. Pastarųjų metų darbai šioje srityje padidino šios procedūros panaudojimą ir leido pacientams, sergantiems vėžiu, pritaikyti didesnio mąsto chemoterapiją, nesukeliant grėsmės kaulų čiulpams. Šiuo būdu kaulų čiulpų funkcija yra išlaikoma pakeičiant juos senesnėmis kamieninėmis ląstelėmis. Kaulų čiulpų persodinimo operacija pirmą kartą buvo atlikta daugiau nei prieš 50 metų. Viskas prasidėjo nuo gyvūnų kaip modelių panaudojimo dvidešimtojo amžiaus penktojo dešimtmečio viduryje. Šeštajame dešimtmetyje buvo atliktos pirmosios sėkmingos kaulų čiulpų transplantacijos, panaudotos gydant įgimtus imunodeficito sutrikimus ir paskutiniąją leukemijos stadiją. Šių pirmųjų bandymų sėkmė buvo aptemdyta gausių mirčių ir sergamumo, kuris didžiąja dalimi kilo dėl nuodingumo būdingo chemoterapijai, kuri anksčiau buvo atliekama persodinant kaulų čiulpus, po transplantacijų dėl didelio užkrečiamumo atsiradusių komplikacijų ir „transplantantas prieš šeimininką“ ligos. Tolesni tyrimai buvo paskirti pasiruošimo sistemos, skirtos kaulų čiulpų transplantacijai, ir jos geresnio atlikimo tobulinimui, mirtingumo susijusio su transplantacija mažinimui, pacientų išgyvenamumo didinimui, ir žinių apie imuninių mechanizmų, susijusių tiek su kenksmingais padariniais tiek su priešaugliniais efektais, persodinant audinius, praplėtimui.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 431 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3272 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Kamieninės ląstelės (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Kamieninės ląstelės (2). (2015 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kamienines-lasteles-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 15:52
×