Kamieninės ląstelės referatas


Kas yra kamieninės ląstelės? Kamieninių ląstelių savybės. Embrioninės kamieninės ląstelės. Fetalinės kamieninės ląstelės. Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės. Suaugelio kamieninės ląstelės. Kamieninių ląstelių panaudojimo funkcija. Kamieninės ląstelės.

Klasikiniame kamieninių ląstelių apibrėžime nurodomos dvi pagrindinės šias ląsteles charakterizuojančio savybės:

Jau vien pavadinimas pasako, kad fetalinės kamieninės ląstelės yra gaunamos iš vaisiaus audinių (Lot. fetus- atžala, vaisius). Dažnai fetalinės kamieninės ląstelės (FKL) dėl nežinojimo yra painiojamos su embrioninėmis kamieninėmis ląstelėmis. Nors tarp šių ląstelių egzistuoja labai didelis skirtumas. Kuomet EK gaunamos iš pradinių vaisiaus vystymosi stadijų iki jo inplantacijos į gimdą, FKL yra išskiriamos iš abortinės medžiagos ir etiniai klausimai šiuo atveju turėtų susisieti tik ties moters darančios nėštumo nutraukimą moralę o ne ties FKL kurių likimas po nėštumo nutraukimo paprastai būna aiškus – jos yra išmetamos lauk.

FKL yra gaunamos iš jau susiformavusių vaisiaus audinių (9-22 nėštumo savaitė), jos pasižymi labai stiprių dauginimosi potencialu, jau yra diferensijavusios į atitinkamų adinių ląsteles pradininkes, jas lengviau kontroliuoti ir išlaikyti jas tam tirkoje diferensijacijos stadijoje. Be to suleistos į organizmą jos neformuoja teratomų, jos yra pakankamai plastiškos bei lengvai paklūsta imuninės sistemos komandoms. Šių ląstelių primityvumas, jau paruoštas naudojimas pagal atitinkamus audinius sukūrė tokį neigiamą vaizdą apie kamienines ląsteles ir jų terapipją. Ypatingai stirpiai tai atsispindėjo lietuvių pasamonėje, kadangi tūlas lietuvis išgirdęs posakį kamieninės ląstelės iškarto sieja jį su trimis dalykais: Novosibirskas, nelegalu, eksperimentai su žmonėmis.

Dėl šios priežąsties visuomenė tapo pakankamai įbauginta kamieninių ląstelių klausimu, o nežinojimas ir klaidingas situacijos suvokimas veda prie mokslo progreso stabdymo, pasaulinių technologijų integracijos į visuomenę, naujovių atmetimo ir bendro mosklinio atsilikimo nuo pasaulinių tendencijų.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1399 žodžiai)
  • Miglė
  • Kamieninės ląstelės referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kamieninės ląstelės referatas. (2014 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kamienines-lasteles-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 20:01
×