Kanada: derybos ir globalus vertinimas


Įvadas. Bendroji kanados apžvalga. Bendroji apžvalga. Kultūros klasifikacijos pagal G. Hofstede, R. D. Lew‘is ir E. Hall. Kanados pagrindiniai bendravimo principai ir etiketas. Kanados verslo etiketas, derybos ir jų ypatymai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kanada yra vakarų pasaulio šalis, kurioje bendravimo stilius skiriasi nuo europiečių. Patartina puikiai išanalizuoti bendravimo etiketą, verslo etiketą, įsidemėti ką galima ir ką negalima minėti bendraujant su šalies žmonėmis. Labai svarbus yra požiūris bei apranga.

Šiame rašto darbe pateiksime apibendrintus aspektus apie Kanadą kaip šalį bei komunikacijai būdingus bruožus.

Klasifikuoti šalies kultūrą pagal pagal Hofstede, Lew‘is ir Hall rašytojų teorijas.

Šiame skyriuje pateiksime bendrąją informaciją apie Kanadą. Pateiksime informaciją, kokiai kultūrų dimensijai šalis priklauso pagal autorius.

Šalyje pagal 2017 metų duomėnis užregistruota 36 626 083 gyventojai. Gyventojų tankis 3,32 žmogaus kvadratiniam kilometrui (Vikipedija, 2018).

Žmogaus socialinės raidos indeksas 0,926 (Vikipedija,HDI, 2018) Pagal šį rodiklį Kanada yra dvyliktoje vietoje pasauylyje.

Kanadoje yra dvi nacionalinės kalbos anglų ir prancūzų. Tai atspindi šalies istoriją kaip pagrindą, kurį užginčijo dvi didžiosios Europos valstybės Didžioji Britanija ir Prancūzija. Šios šalys turėjo kolonijas. XVI-ajame amžiuje prancūzų tyrinėtojas Jacquesas Cartjeris naudojo Kanados pavadinimą, nurodydamas rajoną aplink gyvenvietę, kuri dabar yra Kvebeko miestas. Vėliau pavadinimas Kanada buvo vadinama kaip Naujosios Prancūzijos sinonimas, kuris nuo 1534 m. iki 1763 m. priskytas visai N.Prancūzijos teritorijai palei Šv. Lauryno upę ir didžiuosius ežerusi. Po to, kai Didžioji Britanija užkariavo Naująją Prancūziją, vietoj Kanados kartais budavo naudojamas pavadinimas Kvebekas. Kanados pavadinimas buvo visiškai atkurtas po 1791 m., kai Jungtinė Karalystė padalijo senąjį Kvebeką į Aukštutinės ir Žemutinės Kanados provincijas (pervadinta 1841 m. Atitinkamai Kanados vakarus ir Kanados rytus ir bendrai vadinama Kanada).

1867 m. Britanijos Šiaurės Amerikos įstatymas sukūrė konfederaciją, pavadintą Kanados Dominionu, iš trijų kolonijų ( Nova Scotia, Naujasis Bransvikas ir Kanada). Šis aktas taip pat padalijo senąją Kanados koloniją į atskiras Ontarijo ir Kvebeko provincijas. Dominiono statusas leido Kanadai didžiąją savivaldos normą, tačiau klausimai, susiję su tarptautine diplomatija, ir kariniai aljansai buvo saugomi Britanijos (Britannica, 2018).

1867 m. Liepos 1 d., priėmus britų Šiaurės Amerikos įstatymą, Kanados Dominionas buvo oficialiai įsteigtas kaip savivaldos subjektas Didžiosios Britanijos imperijoje. Nuo tada liepos 1d. laikoma Kanados nepriklausomynės diena (History, 2018)

1931 m. Kanada buvo priklausoma nuo Britanijos, visiškai teisėtą nepriklausomybė nebuvo pasiekta iki 1982 m.Tuomet Kanada gavo teisę keisti savo konstituciją ir tapo atskira valstybe.

Gyventojų skaičiaus augimas didėja, suvartojimo išlaidos mažėja, ekonomikos nuosmūkis mažėja ir ekonomika pastaraisiais metais auga. Nedarbo lygis taip pat po truputi mažėja tačiau infliacija nežymiai auga. 2018 – 2019 metais kaip teigiama, padėtis proporcingai gerėja, tačiau Naftos eksportas lieka neaiškus.

Lyginant šalies ekonomika su kitomis pasaulio šalimis, ji yra vidutiniška, šalies ekonominis augimas – apie 2 procentai, t.y. kas met pastebimas nežymus augimas. Politikoje jie vadovaujasi Britų parlamentinės demokratiniu valdymu. Ryšys su JAV šiuo metu yra gyvybiškai svarbus, ypač prekybos požiūriu, tačiau Kanada dažnai eina savo keliu.

  • Microsoft Word 251 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (5480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Kanada: derybos ir globalus vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kanada: derybos ir globalus vertinimas. (2019 m. Rugpjūčio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanada-derybos-ir-globalus-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 17:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo