Kanada ir JAV skaidrės


Kanada. Apie kanadą. Geografinė vieta Kanada yra antra pagal dydį šalis. Kanados krštovaizdis. Kalbos. Kanadoje dvi oficialios kalbos – prancūzų ir anglų. Kanados herbas. Kanados vėliava. Kanados sostinė Otava. Otava – Kanados. Padėkos diena. Padėkos diena – Jav ir Kanados šventė skirta paminėti derliaus nuėmimo pabaigą. Kalgario šventė. Nuo 1923 m. tūkstančiai žmonių kasmet suvažiuoja i garsiąją Kalgario žirgų sporto šventę. Ledo ritulys. Ledo ritulys – papuliariausias kanadiečių sportas. Kanadiečių etiketas. Kanada europietiška šalis. Jos gyventojai draugiški, tačiau mėgsta santūrumą. Kanados doleriai. Kanados doleris = 0,70 euro. Jim Carrey. Celine Dion. Alice Munro. Lucy Maud Montgomery. Farley Movat. O Canada! Our home. O, Kanada! Mūsų namai ir gimtoji žemė. O Canada! Terre de nos aïeux, Ton front est ceint de fleurons glorieux. O, Kanada! Mūsų protėvių žeme, Tavo kakta vainikuota šlovinga girlianda gėlių. Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų skirtumai ir panašumai. Panašumai Abi valstybės yra. Indėnai ir Eskimai. Įdomūs faktai apie Kanadą. Kanados čiabuviai sudaro tik 4% visų Kanados gyventojų.


Otava – Kanados sostinė. Joje gyvena 874,4 tūkst. Gyventojų. Ji įra įsikūrusi Indėnų genties žemėse prie Otavos upės. Šiandien miestas didžiuojasi daugybe puikių vario stogais dengtų rūmų, kuriuose įsikūrusios valstybinės įstaigos, muziejai ir meno galerijos, taip pat parkais apsodintu kanalu, kuris žiemą tampa ilgiausia pasaulyje čiuožykla.

Ledo ritulys – papuliariausias kanadiečių sportas. Ledo ritulys buvo išrastas Kanadoje XIX a. viduryje. Pirmosios užfiksuotos varžybos vyko Kingstone 1855 m. Tai greičiausias komandinis žaidimas pasaulyje. Ritulys gali skrieti net iki 190 km/h greičiu. Tai labai šiurkšti sporto šaka.

Kanada europietiška šalis. Jos gyventojai draugiški, tačiau mėgsta santūrumą. Kanadoje gana greitai pradedama vadintis vardais, bet tai nereiškia, kad automatiškai imama kreiptis „tu“. Britiškoje kanados dalyje dažniausiai sveikinamasi paspaudžiant ranką, o prancūziškoje pasibučiuojant ir apsikabinant. Kanadiečių manieros prie stalo iš esmės nesiskiria nuo europinių, tačiau valgyti viešumoje yra nepriimtina. Eidami į svečius turite neštis dovanėlę, ką nors ypatinga iš savo tėvynės, arba gėlių, kurias galima įteikti ir suvynioti į popierių. Verslo aplinkoje priimta rengtis konservatyviai, moterys dažniau segi sijonus nei kelnes, net ir vasarą mūvi kojnes. Daug dėmesio Kanadoe skiriama batams, jie turi būti gerai prižiūrimi.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 46575 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (758 žodžiai)
  • Mokykla
  • Danutė
  • Kanada ir JAV skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Kanada ir JAV skaidrės. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanada-ir-jav-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:15
×