Kanalų mechaninio cheminio valymo svarba eliminuojant endodontinę infekciją. Irigaciniai tirpalai ir intrakanaliniai medikamentai. Galimos komplikacijos ir jų prevencija


Kanalų mechaninio-cheminio valymo svarba eliminuojant endodontinę infekciją. Mechaninio-cheminio valymo svarba. Irigaciniai tirpalai. Naocl. Kalio jodito jodidas. Chlorheksidinas. Mtad. Kiti. Chelantai. Edta. Kalcio hidroksidas. Fenolis, aldehido dariniai. Komplikacijos. Blokada. Medikamento patekimas į periodontą.

Kanalų mechaninio-cheminio valymo svarba eliminuojant endodontinę infekciją. Irigaciniai tirpalai ir intrakanaliniai medikamentai. Galimos komplikacijos ir jų prevencija.

LSMU OF III k., 3 gr. stud. Marius Kaminskas.

Šaknies kanalas – sudėtinga tarpusavy susijungusių kanalų kompleksinė sistema. Daug kas nematoma kliniškai ir radiologiškai. Valant tik mechaniškai 35-53% paviršiaus lieka nepaliesta. Mechaninis valymas sunaikina 30-50% pasėlių. Net ir valant mechaniškai su antibakteriniais tirpalais visiška dezinfekcija nepasiekiama. 28% švarūs, 72% - rasta mikroorganizmų.

Sudrėkina kanalą (apsaugo nuo lūžio instrumentus) ir nuplauna nuo sienelių nešvarumus. Naikina mikroorganizmus. Tirpdo organines medžiagas. Nuvalo lipnųjį sluoksnį ir suminkština dentiną. Išvalo tas kanalo dalis, kurios nepasiekiamos mechaniniu valymu.

Mažas paviršiaus įtempimas. Proteolizinis poveikis. Platus veikimo spektras. Yra tyrimų, kurie parodė, kad poveikis nepriklauso nuo koncentracijos. Trumpalaikis balinantis poveikis.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 89 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (397 žodžiai)
  • Marius
  • Kanalų mechaninio cheminio valymo svarba eliminuojant endodontinę infekciją. Irigaciniai tirpalai ir intrakanaliniai medikamentai. Galimos komplikacijos ir jų prevencija
    10 - 8 balsai (-ų)
Kanalų mechaninio cheminio valymo svarba eliminuojant endodontinę infekciją. Irigaciniai tirpalai ir intrakanaliniai medikamentai. Galimos komplikacijos ir jų prevencija. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanalu-mechaninio-cheminio-valymo-svarba-eliminuojant-endodontine-infekcija-irigaciniai-tirpalai-ir-intrakanaliniai-medikamentai-galimos-komplikacijos-ir-ju-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:44
×