Kanalų plombavimas Lateralinės kondensacijos metodu


Odontologija. Kanalų plombavimas lateraline kondensacija. Laterralinė kondensacija. +. Tinkamai užpildyti kanalą lateralinės kondensacijos metodika galima tik tada. [2]. Lateralinės kondensacijos etapai. Plėtiklio parinkimas ir. Plėtikliai. Klasifikacija Pirštiniai Rankiniai Plėtiklis turi laisvai. Pagrindinis gutaperčos kaištis. Standartizuoti ir tokio paties dydžio kaip ir endodontiniai instrumentai. Sauskaiščiai. Sausinama tokio paties dydžio popieriniu saiskaiščiu. Pastos. [8]. Pastos šstūmimas į kanalą. Pastos įstūmimo į kanalą būdai Endodontiniu instrumentu. Šaknies kanalo pildymas. Lėtai ir atsargiai, nesukuriant didelio slėgio įvedamas pagrindinis gutaperčos kaištis. Paeiliui įvedamas plėtiklis.

Technika paprasta; Nereikalaujanti sudėtingų instrumentų; Yra galimybė tiksliai kontroliuoti į šaknies kanalo spindį patalpintos medžiagos ilgį; [1].

Plėtiklio parinkimas ir pritaikymas; Pagrindinio gutaperčos kaiščio parinkimas ir pritaikymas; Pagalbinių gataperčos kaiščių parinimas; Šaknies kanalo sausinimas; Pastos paruošimas ir įstūmimas į kanalą; Šaknies kanalo pildymas; [1].

Standartizuoti ir tokio paties dydžio kaip ir endodontiniai instrumentai; Pagrindinis turi būti pasirinktas tokio paties dydžio kaip ir paskutinis chemomechaniniam danties paruošimui naudotas endodontinis instrumentas; Tuomet jaučiamas „sučiupimo efektas“; Pagalbiniai gutaperčos kaiščiai parenkami tokio dydžio kaip ir plėtiklis arba vienu dydžiu mažesni; [1].

Sausinama tokio paties dydžio popieriniu saiskaiščiu, kokio dydžio instrumentu buvo baigtas chemomechaninis kanalo paruošimas; Popierinis kaištis į šakniek kanalą turi būti įišamas visu darbiniu ilgiu; Jei ištrauktas kaištis drėgnas ar jo galiukas kruvinas kanalas dar sausinamas 2-3 tokio paties dydžio sauskaiščiais; [1].

Pastos įstūmimo į kanalą būdai: Endodontiniu instrumentu; Lentulo spirale; Popieriniu kaiščiu; Pagrindiniu gutaperčos kaiščiu; [1].

Paeiliui įvedamas plėtiklis, o vėliau pagalbinis gutaperčos kaištis kol užpildomas kanalas ir plėtiklis į kanalą gali būti įvestas tik 3-4mm.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 144 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (479 žodžiai)
  • Justinas
  • Kanalų plombavimas Lateralinės kondensacijos metodu
    10 - 9 balsai (-ų)
Kanalų plombavimas Lateralinės kondensacijos metodu. (2015 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanalu-plombavimas-lateralines-kondensacijos-metodu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:41
×