Kanceliarinės prekės ir lavinamieji žaislai verslo planas


Anotacija. Siūlomo projekto esmė. Įmonės charakteristika. Vizija, misija, tikslai. Akcininkai. UAB „Raštmenukas“ veiklos apžvalga. Geografinė vieta. Rinkos tyrimas. Vartotojai. Ar teko kada girdėti apie tokio pobūdžio parduotuvę? Ar pirktumėte savo vaikams lavinančius žaislus? Kuo remiantis renkatės prekę? Kiek galėtumėte skirti pinigų tokiems žaislams, vieno apsilankymo metu? Ar siūlytumėte savo pažystamiems, turintiems vaikų, apsilankyti tokioje parduotuvėje? Ar Jus tenkintų, jeigu tokia parduotuvė įsikurtų miesto centre? Konkurentai. Pagrindiniai konkurentai. OfficeLimpopo. Žaislų planeta. Marketingas. Marketingo tikslai ir strategija. Kainų politika ir kainos. Reklama. Pardavimų apimties prognozės. Veiklos organizavimas. Išlaidų įrangai paskaičiavimas. Valdymo personalas ir darbuotojai. Rizikos vertinimas. Rizikos veiksniai ir jų mažinimo priemonės. SSGG (SWOT) analizė. Finansinė dalis. Projektų kaina ir finansavimo šaltiniai. Pelno (nuostolių) ataskaitų prognozė. Balansų prognozė. Grynojo pelningumo apskaičiavimas. Literatūra. Priedai.

Numatomi finansavimo šaltiniai: įstatinio kapitalo didinimas, kurį didintų Aurelija Andriukevičiūtė, Diana Fiodorovaitė, Jonas Marozas, Greta Juknevičiūtė ir Reda Rusakevičiūtė, įnešdami po 5000 Lt.

Verslo idėja – padidinti firmos „Raštmena“ prekių pardavimo apimtis, atidarant naują parduotuvę, kuri būtų orientuota į vaikų ugdomųjų žaislų rinką ir prekybą kanceliarinėmis prekėmis.

Planuojamos idėjos privalumai – „Raštmena“ praplės savo veiklą įkurdama firminę parduotuvę „Raštmenukas“, skirtą vaikams. Joje bus prekiaujama lavinamaisiais žaislais, kurie bus skirti ir neįgaliesiems, bei kanceliarinėmis prekėmis. Kadangi parduotuvių, atliekančių šias dvi funkcijas – nėra, tai būtų didelis mūsų privalumas bandant įsitvirtinti rinkoje. „Raštmenukas“ sieks puikiai aptarnauti kiekvieną klientą, laikytis darnaus vystymosi principų ir kuo mažiau kenkti aplinkai.

Planuojamos idėjos nauda vartotojams – naujai atsidaranti parduotuvė atitiks visus vaikų lavinamuosius poreikius. Jau nuo mažų dienų vaikas galės mokintis atpažinti raides ir skaičius žaisdamas, mėginti suderinti spalvas spalvindamas knygeles, o vėliau rašyti į sąsiuvinius įsigytomis priemonėmis. Parduotuvėje bus galima įsigyti prekių įvairaus amžiaus vaikams, kurios ne tik pradžiugins kiekvieno širdelę, bet ir lavins jų gebėjimus.

Misija – tenkinti vartotojų poreikius, kelti darbuotojų kvalifikaciją, taip pat maksimaliai išnaudoti visas galimybes, norint pasiekti aukščiausią raštinių prekių ir lavinančių žaislų vaikams kokybę. Taip pat UAB “Raštmenukas” siekia tapti socialiai atsakinga įmone.

Šiuo metu UAB „Raštmena“ dirba nuostolingai, todėl norime įkurti firminę parduotuvę „Raštmenukas“, kad būtų pagerinta įmonės finansinė būklė. Mūsų siūlomoje įkurti parduotuvėje būtų prekiaujama lavinamaisiais žaislais, kurie taip pat būtų skirti ir neįgaliems vaikams bei įvairiomis kanceliarinėmis prekėmis. Šiuo verslo plėtros planu siekiame padidinti įmonės pardavimus ir pelningumą.

UAB „Raštmena“ įsikūrusi Kauno miesto centre, netoli senamiesčio, Puodžių g. 11-30. Tai yra labai patogi susisiekimui vieta, nes važiuoja daug viešojo transporto iš įvairių Kauno rajonų bei yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Įrengti firminę parduotuvę „Raštmenukas“ planuojame taip pat miesto centre, Savanorių pr. 5. Tai strategiškai labai gera vieta naujai parduotuvei, nes miesto centras puiki vieta susisiekimui. Patalpos yra gana didelės, bendrasis plotas net 80 kv. m.: parduotuvės salė – 65 kv. m., sandėlis prekėms laikyti 10 kv. m. ir 5 kv. m. poilsio kambarys. Patalpos yra pirmame aukšte su atskiru įėjimu iš gatvės pusės. Laiptelių nėra, todėl patekti į vidų galima ir su vežimėliu, taip pat labai patogu tai, kad netoliese yra pėsčiųjų perėja. Šalia patalpų yra įvažiavimas į kiemą, kuriame prireikus galima pasistatyti mašiną. Vienintelis trūkumas – ši aikštelė nėra didelė, todėl gali kilti keblumų norint pastatyti kelias mašinas. Nuotraukose pateikta patalpų išorinė dalis ir vidinis kiemas, kuriame galima statyti mašinas.

Mūsų verslo plano idėja yra atidaryti parduotuvę skirtą vaikų mokymui, kurioje būtų pardavinėjami lavinamieji, mokomieji žaislai, bei paprastos kanceliarinės prekės skirtos vaikams. Buvo atliktas verslo rinkos tyrimas, siekiant išsiaiškinti ar būtų reikalinga tokia parduotuvė vaikams Kauno miesto centre, kurioje būtų galima įsigyti žaislų skirtų specialiam vaikų mokymui ir jų lavinimui. Parduotuvėje taip pat būtų ir paprastos kanceliarinės prekės skirtos mažamečiams, pradedantiems lankyti mokyklą.

Apklausos duomenys rodo, jog daugiau, nei 89 proc. apklaustųjų mano, kad lavinamųjų žaislų parduotuvės vaikams yra reikalingos, 6,5 proc. žmonių galvoja priešingai ir beveik 5 proc. neturi nuomonės. Apibendrinus šiuos rezultatus galima daryti išvadas, jog daugumai apklaustųjų reikalingos tokio tipo parduotuvės, kurios būtų naudingos ir lavintų mažamečius.

Tačiau antroje diagramoje matome, jog dauguma, tai yra 70 proc. apklaustųjų nėra girdėję apie lavinamųjų žaislų parduotuves ir tik 30 proc. žino apie tokio pobūdžio parduotuves. Todėl galime daryti išvadas, kad reikia reklamuoti ir skatinti vartotojus naudotis tokio tipo prekėmis, nes vartotojų paklausa didelė, tačiau tik mažuma žino apie tokias parduotuves.

Vartotojų paklausus, kuo jie remiasi renkantis prekę beveik 86 proc. atsakė, jog svarbiausia yra suderinti kainą ir kokybę, tai parodo, kad žmonės pasiruošę mokėti nemažus pinigus, jeigu prekė atitinka savo kokybę. 13 proc. apklaustųjų svarbi tik kokybė ir tik 4 proc. renkasi prekę atsižvelgdami tik į kainą.

Diagramoje matome, jog apklaustųjų skaičius, kurie renkasi prekę nuo 10 iki 50 Lt. ir tie, kurie renkasi nuo 50 iki 150 Lt. yra beveik vienodas tai yra apie 43 proc. Ir tik 15 proc. renkasi prekę, kuri kainuoja 200 Lt. ir daugiau. Atsižvelgus į grafiką galime daryti išvadas, jog kaina turėtų būti 10- 150 Lt. intervale.

  • Vadyba Verslo planas
  • Microsoft Word 3241 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 62 puslapiai (10572 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Kanceliarinės prekės ir lavinamieji žaislai verslo planas
    10 - 7 balsai (-ų)
Kanceliarinės prekės ir lavinamieji žaislai verslo planas. (2015 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kanceliarines-prekes-ir-lavinamieji-zaislai-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:29
×