Kancerogenai ir jų žala


Kancerogenai. Erionite ir Kepone. Klausimai.Apie erionitą. Kur randamas aplinkoje? Kokių organų vėžį sukelia? Klausimai. Apie „Kepone“. Kokių organų vėžį sukelia? Pagrindinis hepatoceliulinės karcinomos gydymo metodas – operacija, kurios metu atliekama kepenų rezekcija.


Kuriai kancerogenu grupei priklauso?(1 - known to be human carcinogen 2-reasonably anticipated). (Remiantis pakankamais kancerogeniškumo įrodymais, kurie buvo gauti atlikus tyrimus su žmonėmis, žinoma, kad erionitas yra kancerogenas žmonėms). 2. Nuo kurių metų priskiriamas kancerogenams? 1994 metais Erionitas pirmą kartą įtrauktas į septintąją metinę kancerogenų ataskaitą. 3. Kur randamas aplinkoje? (kur susiduriame su šiuo kancerogenu). 4. Kokių organų vėžį sukelia? 5. Įdomybės apie konkretų kancerogeną.

Mezoteliomos simptomai pasireiškia ne iš karto. Ši liga vystosi labai lėtai, gali pasireikšti tik po 25 ar 50 metų. Mezoteliomos tipų simptomai skiriasi, bet yra keletas bendrų: 1. Dusulys 2. Krūtinės skausmas 3. Nuolatinis kosulys 4. Pilvo patinimas 5. Pilvo skausmas 6. Žarnyno įpročių pakitimai.

Kuriai kancerogenu grupei priklauso?(1 - known to be human carcinogen 2-reasonably anticipated). Pagrįstai tikimasi, jog tai kancerogenas žmonėms. 2. Nuo kurių metų priskiriamas kancerogenams? Keponitas/keponas pirmą kartą įtrauktas į antrąją metinę kancerogenų ataskaitą 1981 m. 3. Kur randamas aplinkoje? (kur susiduriame su šiuo kancerogenu). 4. Kokių organų vėžį sukelia? 5. Įdomybės apie konkretų kancerogeną.

„Kepone“ anksčiau buvo registruotas kaip sąjungininkų prekės ženklas chemijos korporacijoje. Jis dar žinomas kaip chlordekonas. Remiantis tyrimų kancerogeniškumo įrodymui, pagrįstai manoma, kad keponas (chlordekonas) gali būti kancerogenas žmonėms tai nustatyta atlikus tyrimus su eksperimentiniais gyvūnais.

  • MS PowerPoint 334 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rapalas
  • Kancerogenai ir jų žala
    10 - 1 balsai (-ų)
Kancerogenai ir jų žala. (2019 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kancerogenai-ir-ju-zala.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 00:54
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo