Kančios ir gyvenimo prasmės klausimas filosofijoje (A Maceinos veikalo „Jobo drama“ analizė)


Filosofijos projektas Kančios ir gyvenimo prasmės klausimas filosofijoje. Maceinos veikalo „ Jobo drama “ analizė Kančia filosofijoje. Būtent šios trys susideda į kančią , kuri kankina ne tik kūną , bet ir turi įtakos dvasiai. Citatos ir pasakojimai apie kančią. Citatos apie kančią lietuvių filosofai. Kas man patiko , kai skaičiau apie kančią. Gyvenimo prasmė. Kančia Jobo dramoje.


Kančia kiekvienam žmogui yra individuali. Vienas gali dėl kažko smarkiai išgyventi, o kitam ta pati situacija gali būti nei kiek nereikšminga.

Tačiau žmonės skirsto kančią į keletą pagrindinių rūšių:

Būtent šios trys susideda į kančią, kuri kankina ne tik kūną, bet ir turi įtakos dvasiai.

Hermanas Hesė sakė : „Mokėti kentėti yra gyventi pilnavertiškai“.

Atsakymų į šį klausimą ieškoma per tokias sąvokas kaip Dievas, siela, laisva valia, etika, gėris ir blogis, pomirtinis gyvenimas, laimė ir kt.

Stoikai - gyvenimo harmonija su visatos dieviškąja tvarka.

Kančia šioje dramoje buvo interpretuojama kaip išbandymas, kai Dievas pakurstytas velnio sugalvojo siųsti Jobui negandas. O moralas, kad kančia gali būti ne tik kaip bausmė, bet kaip ir išbandymas. O tiems, kurie tą išbandymą pakelia neprarasdami žmogiškumo, tiems būna atlyginta.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (801 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kęstutis
  • Kančios ir gyvenimo prasmės klausimas filosofijoje (A Maceinos veikalo „Jobo drama“ analizė)
    10 - 8 balsai (-ų)
Kančios ir gyvenimo prasmės klausimas filosofijoje (A Maceinos veikalo „Jobo drama“ analizė). (2016 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kancios-ir-gyvenimo-prasmes-klausimas-filosofijoje-a-maceinos-veikalo-jobo-drama-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 14:25
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo