Kančios tema literatūroje


Lietuvių skaidrės. Kančios priežastys. Kančia suteikia. Autoriai, kuriais galima pasiremti. Vytautas Mačernis. Adomas Mickevičius. Henrikas Radauskas. Vincas Mykolaitis- Putinas. Vincas Krėvė- Mickevičius. Jonas Mačiulis- Maironis. Jonas Aistis. Juozas Tumas- Vaižgantas. Viljamas Šekspyras. Johanas Volfgangas Gėtė. Francas Kafka. Vanda Juknaitė. Šie laikai. Mariaus Raginio 4c.


Galima patirti gyvenimą Pradėti svajoti Surasti gyvenimo prasmę Suteikti pagalbą kitam.

Viljamas Šekspyras Johanas Volfgangas Gėtė Francas Kafka Vanda Juknaitė.

Sonetai ,,Pavasario 3“ Viskas yra laikina ir žmogus taip pat, o gyvenimas tęsiasi toliau, tačiau žmogus yra su tuo susitaikęs, taip parodo savo stiprybę ir stengiasi patirti gyvenimą. Žmogus yra laikinas ir stiprus.

Tikrovė gali būti skaudi, todėl žmogus kenčia, o svajodamas žmogus gali susikurti pasaką, kurioje būti gera.

Psichologinis- intelektualinis romanas ,,Altorių šešėly“. Rašytojas laikosi nuostatos, kad gyvenimą lemia ne išorinės kliūtys, o vidiniai dalykai. Tik nuo paties žmogaus vidinio nusistatymo priklauso jo tolimesni žingsniai, gyvenimas. Tik per kančią ir suklydimus, žmogus gali atrasti savo gyvenimo kelią. Tik metęs kunigystę Liudas Vasaris suranda savo tikrą kelią.

Pirmoji lietuviška tragedija ,,Skirgaila“ Skirgaila ir Keleris Skirgaila: dėl kančios (vienatvės, atsakomybės, meilės tėvynei) žlunga kaip žmogus. Jis tampa žiaurus ir nežmoniškas. Kelerio kančia pasiaukojant, kai jį palaidoja gyvą.

Geriausia remtis biografija Meilė Tėvynei Nors poetas iškėlė Lietuvos literatūrą iki pasaulinio lygio, ištobulino poetinę kalbą, menine forma reiškė aktualias visuomenės ir patriotines idėjas, jis liko neįvertintas. Tai jam buvo labai skaudu.

Pagrindinė jo kūrybos tema KANČIA. Tačiau apie asmeninius išgyvenimus kalbama tarsi žvelgiant iš šalies, kartais net su ironija. Kančią padeda atskleisti kitos temos: Meilė Kūryba (kūrėjas) Tėvynė Pasaka ir tikrovė.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2015 m.
  • Marius
  • 19 puslapių (704 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 156 KB
  • Kančios tema literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kančios tema literatūroje. (2015 m. Vasario 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/kancios-tema-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:58