Kandido paveikslas Voltaire‘o apysakoje „Kandidas“


Kandido paveikslas Voltaire‘o apysakoje „Kandidas“.

Volteras – vienas žymiausių XVIII a. prancūzų rašytojų ir filosofų, kurio kūrybai būdinga kova prieš neteisybę ir priespaudą, už žmogaus sąžinės laisvę. Jis rūsčiai smerkė religines privilegijas, religinį nepakantumą. Žinomiausi Voltero kūriniai yra filosofinės apysakos „Kandidas“, „Zadigas, arba Likimas“, „Atviraširdis“ ir kt, tačiau labiausiai jį išgarsinęs kūrinys buvo jo apysaka „Kandidas“, kurioje aprašomi nuoširdaus ir patiklaus jaunuolio Kandido nuotykiai, kuriuos jis patiria kartu su savo mokytoju Panglosu.

Kūrinio pradžioje aprašomas pagrindinio knygos veikėjo Kandido paveikslas. Knygoje Kandidas apibūdinamas kaip švelnių veido bruožų, teisingas, sąžiningas, nuoširdus ir paprastas žmogus. Taip pat knygoje užsimenama, kad jis buvo vieno galingiausių Vestfalijos senjoro sesers ir kaimynystėje gyvenusio garbingo bajoro sūnus. Jaunuolis Kandidas augo auklėjamas savo mokytojo Pangloso, kuris jį mokė optimizmo. Anot Pangloso, visa, kas vyksta gyvenime yra gėris, nes nėra priežasties be pasekmės ir visos negandos nėra jau tokios baisios kaip atrodo.

  • Filosofija Analizė
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1084 žodžiai)
  • Rasa
  • Kandido paveikslas Voltaire‘o apysakoje „Kandidas“
    10 - 7 balsai (-ų)
Kandido paveikslas Voltaire‘o apysakoje „Kandidas“. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kandido-paveikslas-voltaireo-apysakoje-kandidas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:41
×