Kandidoze


Burnos kandidozė. Sistemine kandidoze. Burnos kandidozes gydymas. Kandidoze burnoje. Kandidozes gydymas. Kandidozė burnos. Stemplės kandidozė. Burnos kandidozes pozymiai. Homeopatinis kandidozės gydymas. Ar burnos kandidoze pavojinga?.

Kandidoze. Vietiniai veiksniai. Sisteminiai veiksniai. Kandidozės klasifikuojamos į tris dideles grupes. Kandidozės skirstomos. Ūmi pseudomembraninė kandidozė (pienligė). Ūmi atrofinė kandidozė (erimatozinė). Lėtinė atrofinė kandidozė (protezinis stomatitas). Angularinis cheilitas. Medianinis rombiškas glositas. Lėtinė hiperplastinė kandidozė (kandidozinė leukoplakija). Diagnozė. Diferencinė diagnozė. Gydymas. Kitos medžiagos naudojamos burnos kandidozei gydyti. Prognozė ir komplikacijos. Prevencija.

Daugumoje atvejų burnos kandidozės prognozė gera. Infekcija pasišalina per vieną dvi savaites pradėjus priešgrybelinį gydymą, ypatingai, jei anksti buvo diagnozuota ir pašalintas predisponuojantis faktorius. Jei predisponuojančio faktorio negalima pašalinti gali liga recidyvuoti.

Kai kuriems pacientams gali prasidėti stemplės kandidozė. Sergantiems aids, burnos kandidozė gali būti pirmas ženklas stemplės kandidozės. Kandidozė taip pat gali išsivystyti ir komlikuoti galvos ir kaklo radioterapiją ar sisteminę vėžio chemoterapiją, sukeldama diagnozavimo ir gydymo sunkumus. Greita ir tiksli diagnozė ir ankstyvas gydymas žymiai sumažina riziką stemplės kandidozei.

Pacientams su imunodeficitu burnos kandidozė gali plisti regionaliai, tuo tarpu hematogeninė ir kitų organų kandidozė gali būti gyvybei pavojinga.

Svarbi komplikacija, kai yra persistuojanti infekcija, kuri reikalauja prailginto priešgrybelinio gydymo, dėl to, kad gali susidaryti priešgrybeliniam gydymui atsparūs štamai.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai
  • Ieva
  • Kandidoze
    10 - 1 balsai (-ų)
Kandidoze. (2012 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kandidoze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:33
×