Kantas Prolegomenai


Kantas prolegomenai analize. Prolegomenai kantas. Imanuelis kantas prolegomenai. Kanto asmenybes teorija. I kanto biografija. I. kantas prolegomenai. Kantas prologomenas. Imanuelis kantas biografija. Kanto asmenybe. Kantas pralegomenai.

Kantas prolegomenai. Grynojo proto kritika ir nauja metafizikos programa. Metafizika kaip mokslas. Pastangos paaiškinti prolegomenus. Kaip galimas pažinimas grynuoju protu? Kantiškosios etikos supratimas. Apibendrinimas.

Imanuelis kantas gimė 1724 m. Balandžio 22d. Karaliaučiuje amatininko šeimoje, 1740 - 1746 m. Jis mokėsi karaliaučiaus universitete matematikos, gamtos mokslų, teologijos, filosofijos ir klasikinės lotynų literatūros. 1746 m. , mirus tėvui, jis paliko universitetą ir ėmė uždarbiauti kaip privatus mokytojas. 1755 m. Jis pradėjo dėstytojauti karaliaučiaus universitete. Kantas gyveno ir dirbo pačioje Lietuvos pašonėje - karaliaučiuje. Jis nebuvo abejingas Lietuviškajai kultūrai: parašė pratarmę 1800 m. Išleistam k. G. Milkaus Lietuvių - vokiečių - Lietuvių kalbų žodynui .

Legenda tapo kanto kuklumas ir pedantiškumas. Dešimtmečius jis pragyveno nekeisdamas savo dienotvarkės. Jis, regis, nuolat siekė darnos savo gyvenime. Todėl ir jo biografija atrodo esanti gan pilka, o jis pats - konformistiškas.

Kantas ir nebandė daryti radikalių reformų, nesiveržė į audringus disputus. Jam mielesni buvo saikingumas ir mąstymo nuoseklumas. Rašydamas jis aiškiai stengėsi perteikti sąvoką ir mintį, nekreipdamas dėmesio į kalbos puošnumą ir įtakingumą.

Atrodo, kad kantas norėjo tik to, kas būtina: būtinų pragyvenimui lėšų ir kuo mažesnės gyvenimo būdo kaitos. Dėl to, amtyt, jis atsisakė užimti profesoriaus vietą garsiuose vokietijos universitetuose ir niekada neišvyko iš karaliaučiaus. Tačiau kaip asmenybė, kantas nebuvo uždaras: nuolatinė draugija jam buvo būtinybė, o draugijoje jis buvo labai sąmojingas. Kantas liko ir korektiškas net ir labiausiai jį užgauliojusiems kritikams, jo atsakymuose niekada nepajusime pykčio, greičiau ironiją. Kantas siūlė priešininkui aiškiai išdėstyti savo poziciją, įrodyti, kad pagrindiniai jo teiginiai yra klaidingi ir tuo nusipelnyti filosofijai.

Kūrybiškiausias kanto gyvenimo tarpsnis prasideda jam sulaukus beveik šešiasdešimties, pasižymintis visapusišku giliu apsiskaitymu ir domėjimuosi tuo, kas nauja to meto moksle.

Kanto asmenybė, viena vertus, atrodo esanti paprasta, net skaidri tiek, kad tas išorinis netriukšmingumas skatina manyti ją buvus gana pilką. Antra vertus, akivaizdu, kad šis būdo paprastumas nėra atsitiktinis, jį lėmė aiškus mąstymas apie pasaulį ir jo vertinimas. Tai - nematomoji kantiškosios asmenybės pusė, kurią tik šiek tiek išryškino jo filosofija.

Kanto etika išsiskyrė to meto normatyvinių etinių teorijų kontekste. Jis pateikė teorinį dorovės pagrindimą, kūrė gryną dorovės filosofiją. Kantas ieškojo aukščiausio moralės principo, kuris neleistų klysti sprendžiant apie poelgius.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (2528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Kantas Prolegomenai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kantas Prolegomenai. (2011 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kantas-prolegomenai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 08:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo